دولت فرانسه اتهامات ایران که می گوید: پاریس از گروه مجاهدین خلق طرفداری می‌کند را رد کرد.

دولت فرانسه دیروز پنجشنبه اتهامات ایران که می گوید: پاریس از گروه مجاهدین خلق طرفداری می‌کند را رد کرد.

با این حال این کشور می گوید: این گروه تا زمانی که نظم عمومی را تضعیف نکند می‌تواند در اروپا آزادانه فعالیت کند.

فرانسه همیشه به گروه‌های مخالف اجازه فعالیت سیاسی در خاک خودش را داده است. این یک سنت سیاسی در فرانسه است که اجازه فعالیت به خمینی را هم داد.او زمانیکه  از عراق اخراج شد و کویت نیز حاضر به قبول وی نشد به فرانسه رفت و در نوفل لوشاتو در حومه پاریس مقیم گردید و بعد هم با هواپیمای ایرفرانس به ایران رفت و آن نطق تاریخی را در بهشت زهرا ایراد کرد و وعده آب و برق و نفت و مسکن مجانی را به ملت ایران داد وعده ای  که نه تنها هیچگاه برآورده نشد بلکه در ایران امروز دیگر نه آبی برای نوشیدن است و نه هوایی برای تنفس.

فرانسه در عین حال اعلام کرد: تحقیقات باعث کشف حامیان اصلی توطئه  بمب گذاری در نزدیکی پاریس می‌شود که هدف آن احتمالا تجمع طرفداران مجاهدین خلق بوده است.

به گزارش رویترز وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی روز سه شنبه هیئت هایی از فرانسه و بلژیک آلمان را در اعتراض به بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان احضار کرد.

این دیپلمات ظاهراً در ارتباط  با توطئه بمب گذاری در نزدیکی محل تجمع سالانه شورای ملی مقاومت در ۳۰ ژوئن بازداشت شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فرانسه را متهم به حمایت از این گروه کرده است تهران این گروه را سازمانی تروریستی نامیده است.

وزارت خارجه فرانسه پنج شنبه تایید کرد که سفیرش  روز پنجشنبه در تاریخ ۳ ژوئیه و درپی تجمع پاریس احضار شد اما هرگونه اتهام حمایت پاریس از مجاهدین خلق را رد کرد.

یک دیپلمات فرانسوی به رویترز گفت: به مقامات ایرانی یادآور که فرانسه نه از ایدئولوژی نه اهداف و فعالیتهای سازمان مجاهدین خلق ایران حمایت نمی کند.

هرچند با خارج شدن سازمان مجاهدین خلق از فهرست سازمان های تروریستی در اروپا این سازمان هم می تواند مانند دیگر اتحادیه ها تا زمانی که نظم عمومی را برهم نزند فعالیت کند.

منابع فضایی فرانسه چهارشنبه اعلام کردند که از بلژیک درخواستی برای استرداد یک مرد ایرانی تبار دریافت کردند که در پاریس به ظن ارتباط با طوطیه بمب گذاری  دستگیر شده است.

بلژیک در حال بررسی پرونده دو شهروند بلژیکی ایرانی است که روز شنبه دستگیر شدند. به گفته مقامات بلژیکی ۵۰۰ گرم مواد منفجره دست ساز و یک دستگاه چاشنی انفجاری در خودرو آنها کشف شده است.یک دیپلمات ایرانی مقیم اتریش نیز در ارتباط با توطئه بمب گذاری در آلمان بازداشت شده است منابع دیپلماتیک فرانسه می گوید که تحقیقات جریان دارد و حامیان اصلی این توطئه را مشخص خواهد کرد.

یک دیدگاه

  1. هیچکدام از ملت ایران قطعا دوست ندارند از چاله در بیاییند و به چاه بیفتند ، سازمان مجاهدین خلق ایران به مراتب خطرناک تر از جمهوری اسلامی است و سال‌های سال این گروه پا به پای جمهوری اسلامی در منطقه جنایت کردند و مردم مظلوم را به خاک سیاه کشاندند ، مذهب هیچ جایی در سیاست ندارد و تمام جنایتهایی که جمهوری اسلامی در ۴۰ سال به مردم بیگناه روا داشت رو مجاهدین در عراق به نیروهای تحت امرشان و مردم مرزنشین ایران روا کردند ، بروید خداوند روزی شما را جای دیگری بدهد ، مردم فهیم ایران قطعا میدانند که تفاوتی بین جمهوری اسلامی و مجاهدین خلق وجود ندارد و هیچ حکومت مذهبی را قطعا پذیرا نخواهند بود ، هیچگاه مردم ایران جناینی را که مجاهدین خلق در عملیات مرصاد در شهرهای مرزنشین ایران کردند و مردم عادی و غیر نظامی را کشتند را فراموش نمیکنند , فقط به اسم مبارزه میلیونها دلار از سازمانها و کشورهای مختلف دریافت کردید و به جیب زدید و در فرانسه خرج عیش و نوشتان میکنید…..

Comments are closed.