دولت فرانسه به مراکز حکومت ایران و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی حمله کرد و دارایی های آنها را مسدود کرد

بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان نهادهای امنیتی و پلیس فرانسه امروز سه شنبه در یک عملیات ضد تروریستی علیه یک مرکز وابسته به حکومت جمهوری اسلامی به نام الزهرا حمله کردند.

در این عملیات ۱۱ تن بازداشت شدند بیش از ۲۰۰ پلیس و نیروی ضد تروریستی در این عملیات شرکت داشتند و مرکز اسلامی الزهرا در شرق  فرانسه واقع است.

در این حمله خانه‌های مرکز مسئولان این مرکز اسلامی مورد بازرسی قرار گرفت.

مرکز الزهرا از مدت‌ها قبل به ظن ارتباط با گروه‌های تروریستی مانند حماس و حزب الله لبنان زیر نظر  بازرسان اطلاعاتی و امنیتی فرانسه قرار داشته است.

برخی افراد بازداشت شده به حمل غیرقانونی سلاح متهم شدند.

رهبری مرکز فرهنگی الزهرا را مهیا قاسمی و رابطه دارد که گفته می‌شود در ارتباط با حکومت اسلامی ایران و افکار رهبر حزب ضد صهیونیستی در فرانسه است.

مقامات فرانسه می‌گویند که فعالیت این رهبر و اعضای بلندپایه و رهبر مرکز الزهرا از مدت‌ها قبل زیر نظر پلیس قرار داشته است و دلیل آن را نیز حمایت قاطع رهبران این گروه از تعدادی سازمان تروریستی و حرکت‌های مغایر با فرهنگ و ارزش‌های فرانسه عنوان کردند.

دولت فرانسه اعلام کرد دارایی های وزارت اطلاعات و دو شهروند ایرانی را مسدود کرده است و این اقدام را در ازای طرح حمله تروریستی به گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس انجام داده است. وزارتخانه های کشور- خارجه و اقتصاد فرانسه امروز با صدور بیانیه ای که خبرگزاری فرانسه آن را بیانیه کم سابقه توصیف کرده است اعلام کردند که با این تصمیم گیری فرانسه بر عزم خود در جهت مبارزه با تروریسم به هر شکلی به ویژه در خاک فرانسه تاکید می‌کند.

در بیانیه مشترک سه وزارتخانه فرانسه گفته شده است که در تاریخ ۳۰ ژوئن گذشته یک طرح تروریستی در پاریس خنثی شد واقعه ای که در خاک فرانسه نمی‌تواند بدون مجازات بماند.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود می‌نویسد نیروهای ویژه پلیس یک مرکز اسلامی و چندین خانه مسکونی در شمال فرانسه حمله کردند بر اساس گزارش امروز رسانه‌های فرانسوی نام یکی از افرادی که دارایی های آنها مسدود شده اسدالله اسدی وی دیپلمات ایرانی است که در پرونده حمله به یک گردهمایی مجاهدین دستگیر شد.

این دیپلمات در آلمان بازداشت شده بود و روز دوشنبه  روز اول ماه اکتبر دادگاهی در آلمان حکم استرداد او به بلژیک را در ارتباط با پرونده طرح حمله به گردهمایی مجاهدین خلق صادر کرده است.

نام دومین فرد ایرانی سعید هاشمی مقدم اعلام شده است دارایی‌های این دو به مدت ۶ ماه مسدود خواهد شد.

پرونده مربوط به بمب گذاری در گردهمایی مجاهدین چند روز پس از پایان این نشست گروه در حومه پاریس مطرح شد و در آن زمان ۶ تن در بلژیک فرانسه و آلمان دستگیر شدند که دو تن آنها بعدا آزاد شدند.

مقامات دولت بلژیک در ماه جون  درخواست استرداد مرد دیگری را ارائه کردند با نام مهرداد الف معرفی شده بود و در پاریس توسط پلیس بازداشت شده بود.

اسدالله اسدی وی دیپلمات ایرانی است که در پرونده حمله به یک گردهمایی مجاهدین دستگیر شد