دولت قانونی یمن: جامعه  بین‌المللی باید مردم این کشور را در مقابل  تروریسم های ایرانی حمایت کند

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن با انتشار بیانیه ای خواستار حمایت  جامعه بین‌المللی از جنگ سرنوشت‌ساز این کشور با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری سعودی علیه «تروریسم ملایان ایرانی و نیروهای حوثی وابسته به انان » شد.

معمر الاریانی،  در این بیانیه اورده است که  شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران همانند « سازمان القاعده و گروه داعش» برای منطقه پر خطر بوده  که در چارچوب عملیاتی کردن طرح‌های رژیم ایران مانع از حرکت تجارت جهانی در دریای سرخ، تنگه باب المندب می‌شوند.

او در این بیانیه‌ نسبت به پیامدهای فاجعه‌بار عملیات‌های شستشوی مغزی که از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه دهها هزار تن از کودکان انجام می‌شود و همچنین تلاش‌های این گروه شبه‌نظامی برای تربیت نسلی از تروریست‌های پرورش یافته و تغذیه شده با افکار تروریستی تندرو، شعارهای خصمانه، فرهنگ اشاعه مرگ و نفرت افکنی نسبت به دیگران که تهدیدی نه تنها علیه یمن بلکه تمام جهان است، هشدار داد.

الاریانی جمعه به مناسبت سالروز حملات خونین ۱۱ سپتامبر گفت این حوادث برای همه جهان یادآور خطر سهل‌انگاری و کم‌کاری در مقابله با تهدید‌هایی است، که گروهها و افکار تروریستی تندرو در همه انواع و اشکال آن باعث می‌شوند.

او همچنین تلاش‌های متحد برای پایان دادن به تروریسم، خشکاندن منابع سیاسی، فکری و مادی تغذیه کننده آن در راستای تقویت امنیت و صلح بی‌المللی را ضروری دانست.

الاریانی در ادامه این بیانیه اورده است که  حادثه ۱۱ سپتامبر مناسبتی برای یادآوری جهان نسبت به خطری است که این عناصر شبه‌نظامی کودتاگر حوثی حمایت شده از سوی ایران با استفاده از خاک یمن به عنوان جایگاهی برای فعالیت‌های تروریستی‌شان، هدف قرار دادن کشورهای همسایه با موشک‌های بالستیک، پهپادهای بمب‌گذاری شده «ساخت ایران» و از جمله آن حمله به نفتکش‌ها، تهدید خطوط کشتیرانی بین‌المللی و اجرای طرح‌های خرابکارانه ایران در منطقه تشکیل می‌دهند.

پیشتر نیز پاسدار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، گفته بود که حکومت  ایران هر چه قدر که بتواند به شبه‌نظامیان حوثی در یمن کمک می‌کند، اما با توجه به محاصره یمن، “نمی شود با دست باز این کار را کرد”.

فدوی افزوده بود: “اگر انقلاب اسلامی می‌توانست به آنجا رفت و آمد داشته باشد، فکر کنید ما می‌توانستیم مثل سوریه به یمن برویم، وضعیت جنگ این طوری بود؟ این طور نبود.”