لبنان اتهامات جاسوسی برای اسرائیل توسط هنرپیشه لبنانی را پس گرفت

دولت لبنان اعلام کرد که اتهامات عنوان شده علیه یکی از هنرپیشگان آن کشور در مورد جاسوسی به سود اسرائیل بی اساس است و او از زندان آزاد می شود و دولت از او عذرخواهی می کند.

سخن از مردی به نام زیاد عیتانی می باشد که یکی از محبوبترین هنرپیشگان آن کشور است که ماه گذشته به طور ناگهانی اعلام شد که او به ظَنِّ جاسوسی به سود اسرائیل بازداشت شده است.

مقامات امنیتی لبنان اعلام داشتند که تحقیقات نشان داده که این اتهام بی اساس است و آن را بانویی در وزارت کشور لبنان به قصد انتقام جویی مطرح ساخته است.

وزیر کشور لبنان، که مسوول امور امنیتی کشور نیز می باشد با پوزشخواهی از این رفتار شتاب زده، هنرپیشه مظنون را مورد دلجویی قرار داد و در یک اقدام بیشابقه با انتشار پیامی در حساب توییتری خود رسما معذرت خواست.

نُهاد المشنوک وزیر کشور لبنان در پیان توییتری خود نوشت: «مردم لبنان به طور دسته جمعی از زیاد عیتانی پوزش می طلبند. اعلام برائت او کافی نیست، بلکه باید به او افتخار کرد که حقیقتا یک انسان وطن پرست است و او یک لبنانی شرافتمند است که به وطن خویش افتخار می کند.»

کل اللبنانیین یعتذرون من #زیاد_عیتانی. البراءهُ لیست کافیه. الفخرُ به وبوطنیته هو الحقیقهُ الثابته والوحیده. والویلُ للحاقدین، الأغبیاء، الطائفیین، الذین لم یجدوا غیر هذا الهدف الشریف، البیروتی الأصیل، العروبی الذی لم یتخلّ عن عروبته وبیروتیته یوماً واحداً. pic.twitter.com/WiC55LxkSn