دولت لبنان در واکنش به ترور فخری زاده: طرفین خویشتن داری کنند تا منطقه به آشوب کشیده نشود

چند روز پس از ترور فخری زاده و واکنش های تهدید آمیز و انتقام جویانه مقامات حکومت ایران و گروه های نیابتی وابسته به رژیم در منطقه، دولت لبنان از همه طرف‌ها خواست که خویشتن‌داری به خرج دهند.

وزارت خارجه لبنان نیز با انتشار بیانیه ای در همین زمینه نوشته است:  «همه طرف‌ها بیشترین درجه خویشتن‌داری را اعمال کنند تا از لغزش به سمت بدترین سناریو در منطقه پرهیز شود».

دولت لبنان همچنین کشتن فخری‌زاده را محکوم کرده است.

یادآور می شود که  حزب‌الله لبنان که مورد حمایت سپاه پاسداران قرار دارد، نیز در همان روز ترور اعلام کرده بود پاسخ به کشتن به فخری‌زاده در دستان رژیم ایران است.

فرماندهان سپاه پاسداران نیز  ضمن رد برخورد احساسی از انتقام سخن می‌گویند. همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور نیز اسرائیل را متهم به این دست داشتن در این عملیات کرده است.

محسن فخری‌زاده از مقام‌های ارشد سپاه پاسداران بود که ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را بر عهده داشت و روز جمعه در آبسرد دماوند کشته شد. از او به عنوان یکی از برجسته و پرنفوذترین چهره‌های برنامه هسته‌ای ایران نام برده می‌شد که نامش در فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفته بود.