دولت نتانیاهو به یک آبادی اسرائیلی نشین در کرانه باختری موقعیت قانونی داد

یک ماه پس از قتل یک شهروند یهودی به دست تروریست های فلسطینی در کرانه باختری، هیات دولت اسرائیل در جلسه روز گذشته (یک شبنه) تصمیم گرفت ابادی محل سکونت این مقتول را به رسمیت بشناسد و برای تقویت آن کمک رسانی کند.

سخن از یک گروه کوچک از اسرائیلی هایی است که در نقطه ای در مرکز کرانه باختری، روی تپه ای به احداث چند خانه موقت دست زده و یک آبادی برای خود برپا کرده اند.

ولی از آن جا که احداث آبادی، با اجازه مقامات دولتی انجام نگرفته، این ابادی غیرقانونی اعلام شده بود و از حمایت مالی دولت برخوردار نبود.

ماه گذشته یک فرد روحانی جوان که شش فرزند دارد، در ساعات شب براثر رگبار گلوله تروریست های فلسطینی کشته شد.

فردای آن روز، طرفداران احداث آبادی های اسرائیلی در کرانه باختری، خواهان آن شدند که در واکنش، دولت این آبادی را به رسمیت بشناسد و برای گسترش آن بودجه اختصاص دهد.

با توجه به آن که در آن زمان قرار بود معاون رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار رسمی از اسرائیل داشته باشد، دولت اتخاذ تصمیم در این باره را به تعویق انداخت. ولی این طرح روز گذشته (یک شنبه) در جلسه هفتگی هیات دولت تصویب شد.

بنیامین نتانیاهو در تائید این تصمیم گفت: «ترور فلسطینی، مرگ را شیوه راه خود قرار داده، ولی ما زندگی را تقدیس می کنیم»

یک دیدگاه

  1. من اگه جای اعراب بودم از خدام بود مدیریت کشور دست اسراییلی ها باشه.با یهودیها هم کله نمیگرفتم حتی سیاست کنترل جمعیتشونم قبول میکردم یک بچه الی دو تا بچه باشه ۸۰ درصد جمعیت اصلا یهودی ما هم ۲۰ درصد عرب اسراییلی بابا مدیریتو فقط حالشو ببر و کیف زندگیتونو بکنین.این کله شقی ها و کله گرفتنا فاییده نداره.

Comments are closed.