دولت های عربستان و بحرین، در یک اقدام بی سابقه، سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه های تروریستی قرار دادند

دولت های عربستان و بحرین، در یک اقدام بی سابقه، سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه های تروریستی قرار دادند

دولت های بحرین و عربستان سعودی نیز بر شدت کارزار منطقه ای خود علیه حکومت اسلامی ایران می افزایند. دو کشور اعلام کردند که از این پس، سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران را به فهرست سازمان های تروریستی می افزایند

برخی تحلیلگران می گویند که احتمال دارد سخنان امروز حسن روحانی در نکوهش دولت عربستان، واکنشی نسبت به این اقدام دولت های منامه و ریاض بوده است.

امیرنشین بحرین از سال ها پیش در معرض انواع فتنه گری های رژیم ایران قرار دارد که هدف آن برانداختن حکومت کنونی در آن جزیره است. با آن که اکثریت اهالی بحرین مسلمان شیعه هستند، ولی قدرت در دست خاندانی است که سنی می باشد و با عربستان سعودی همکاری گسترده دارد و توسط دولت ریاض حمایت می شود.

حکومت ایران در سال های اخیر به یک کارزار تبلیغاتی گسترده علیه دولت بحرین به علت تلاش هایش برای مهار کردن فعالیت های تخریبی روحانیون شیعه دست زده، ولی ناکام مانده است.

عربستان سعودی نیز از سال ها پیش مورد تهدید رژیم ایران قرار داشته و اکنون از طریق جنگی که در یمن جریان دارد، خود را در معرض حمله نظامی مستقیم رژیم ایران تلقی می کند. سپاه پاسداران، بر فرستادن انواع موشک ها برای نیمه شیعیان الحوثی در یمن، موجب گردیده که ده ها موشک به سوی خاک عربستان شلیک شود که برخی از آن ها حتی دو شهر مقدس مکه و مدینه را نیز هدف قرار داده و به فرودگاه بین المللی در ریاض پایتخت عربستان نیز اصابت کرده است.