دولت هند یکی از پیشرفته ترین سامانه های ضد هوایی برای رزمناوها را به مبلغ ۷۷۷ میلیون دلار از اسرائیل خریداری می کند

موشک شلیک شده از سیستم دفاع دریایی هوایی اسرائیل که هند آن را خریداری می کند

امروز (چهارشنبه) در اورشلیم اعلام شد که دولت هند قصد دارد چند صد میلیون دلار تجهیزات نظامی از اسرائیل خریداری کند. هند تا کنون یکی از مشتریان بزرگ خرید وسایل دفاعی از اسرائیل بوده و اکنون می خواهد به یک معامله بسیار بزرگتر دست بزند.

هند با آن که سیاست مسالمت آمیزی دنبال می کند، و با حکومت اسلامی ایران نیز مناسبات دوستانه ای دارد، همیشه کوشیده است خود را در برابر پاکستان، نیرومند نگاه دارد – زیرا نزاع دو کشور بر سر ایالت کَشمیر، موضوعی نیست که به آسانی قابل حل باشد.

در حال حاضر، صنایع دفاعی اسرائیل یکی از پیشرفته ترین تولید کنندگان وسائل دفاعی در جهان می باشد و مشتریان بسیاری دارد.

در گزارش ها آمده است که هند قصد دارد چندین سامانه دفاع ضد موشکی برای نصب در ناوچه های جنگی خود، از اسرائیل خریداری کند که ارزش کلی آن ها به چند صد میلیون دلار بالغ می شود.

اسرائیل که می کوشد از نظر تامین جنگ افزارهای مورد نیاز خویش خود کفاء باشد، به فروش اسلحه نیاز دارد تا بتواند بخشی از هزینه های طراحی و تولید را تامین کند و برای تولید بهترین جنگ افزارها بودجه بیشتری داشته باشد.

سخنگوی صنایع هوایی اسرائیل امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ارزش کلی معامله بین اسرائیل و هند ۷۷۷ میلیون دلار است که نسبتا مبلغ کلانی محسوب می شود. سامانه های ضدهوایی که قرار است به هند فروخته شود، روز رزمناوها و ناوچه ها نصب می گردد و قادر به شکار موشک های دشمن می باشد.

نیروی دریایی اسرائیل از مدت ها پیش این سامانه ضد هوایی را در رزمناوها و ناوچه های گشتی خود نصب کرده است.

حدود ده سال پیش حزب الله لبنان با شلیک یک فروند موشکی به سوی یک ناوچه نظامی اسرائیل که در نزدیکی سواحل بیروت مشغول پاسداری بود شلیک کرد و به آن آسیب رساند. پس از این حادثه بود که اسرائیل به طراحی و تولید سامانه جدید پرداخت که می تواند موشک های شلیک شده از جانب دشمن را شکار کند.

حکومت ایران به نوعی موشک زمین به دریا مجهز می باشد که در نزدیکی تنگه هرمز نصب شده و ظاهرا می تواند کشتی هایی را که قصد عبور از این تنگه را دارند، هدف قرار دهد. ولی کارشناسان می گویند که سامانه ضد موشکی اسرائیل قادر است در صورتی که به روی رزمناوها و یا کشتی ها نصب شده باشد، این موشک ها را خنثی کند. موشکی که در اختیار ایران قرار دارد ساخت چین است و “کرم ابریشم” نامیده می شود.

سامانه ضد موشکی که اسرائیل به هند می فروشد به رادارهای بسیار پیشرفته مجهز است و موشک آن از نوعی است که بلافاصله پس از تشخیص دستگاه رادار، به موشک دشمن نزدیک می شود و آن را منفجر می کند.

یک دیدگاه

  1. درود بر هند و درود برتمام انان که به اسرائیل برکت می دهند چرا که هر کس به اسرائیل برکت دهد خود در برکت خواهد بود .

Comments are closed.