دولت یمن از کمک ائتلاف عربستان برای جلوگیری از «صیادی غیرقانونی شناورهای حکومت  ایران» در آب‌هایش کمک خواست

در همان حال که حکومت ایران اجازه ماهیگیری  به چینی ها در دریای عمان می دهد و نان ماهیگیران ایرانی را آجر می کند دولت قانونی یمن اکنون شکایت دارد که گروه های ماهیگیری وابسته به حکومت ایران در آبهای آن کشور به ماهیگیری مشغول هستند

وزیر ماهیگیری و شیلات دولت قانونی یمن بار دیگر شناورهای ایرانی را متهم کرد که در آب‌های سرزمینی یمن به صید غیرقانونی می پردازند.

کارشناسان نظامی می گویند: که شماری از کشتی های به ظاهر ماهیگیری پوششی برای قاچاق اسلحه به داخل یمن به هدف مسلح ساختن حوثی ها می باشد

فهد سلیم کفاین، وزیر شیلات یمن، نیز در این باره  گفت بیش از ۴۰ شناور دیگر ایرانی با نقض آب‌های سرزمینی این کشور، اقدام به ماهیگیری غیرقانونی در سواحل کردند.

حکومت ایران تاکنون واکنشی به این اظهارات نشان نداده است.

مقام‌های دولت یمن  در سال‌های اخیر بارها از «اقدام غیرقانونی» شناورهای صیادی ایرانی خبر داده‌اند و چهار سال پیش نیز گفتند چندین شناور ایرانی را توقیف کرده‌اند.

وزیر شیلات یمن در توییتی در این باره بار دیگر اقدام شناورهای ایران را «نقض آشکار حاکمیت سرزمینی یمن» خواند و از جامعه بین‌الملل و همچنین از ائتلاف به رهبری عربستان سعودی خواست تا با مداخله در این مساله، «نقش مخرب» ایران در کشورش را متوقف کنند و مانع از «دست‌اندازی» به منابع و آب‌های این کشور بشوند.