دومین حمله هوایی در خاک سوریه، در ظرف ده ساعت؛ این بار: انبار اسلحه حزب الله در نزدیک حمص

ده ساعت پس از حمله هوایی به مواضع سپاه قدس و ارتش سوریه در ناحیه قتنطره و درعا، که به اسرائیل نسبت داده شد، مقامات سوریه اعلام کردند که یک انبار بزرگ اسلحه متعلق به حزب الله لبنان نیز در حومه شهر حمص هدف قرار گرفته و نابود شده است. در گزارش های نخستین آمده است که این انبار به طور کامل منهدم گردیده و دست کم یازده تن زخمی شده اند که به احتمال زیاد، همه آن‌ها افراد حزب الله و یا مزدوران وابسته به سپاه قدس و حکومت ایران بوده اند.

در یک هفته اخیر این سومین حمله به مواضع وابسته به رژیم ایران در خاک سوریه است و در ظرف دو ماه اخیر، ششمین حمله محسوب می شود.

ارتش سوریه خبر وقوع انفجارها در حومه شهر حمص را مورد تائید قرار داد، ولی نامی از اسرائیل و مسئولیت آن در اجرای این حمله نبرد.

تلویزیون سوریه تایید کرد که در جریان انفجارها در نزدیکی شهر حمص، ده نفر زخمی شده اند.

سازمان حقوق بشر سوریه، که مرکز آن در لندن است، اعلام داشت که محل بمباران شده، انبار موشک‌ها و جنگ افزارهای ساخت حکومت ایران بوده که به سوریه فرستاده شده بود تا مورد استفاده حزب الله لبنان قرار گیرد.

انباری که منفجر شد در یک پادگان نظامی سوریه قرار داشت.

شهر حمص که در شمال دمشق قرار دارد، یکی از مهمترین پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه است که گروه‌های وابسته به حکومت ایران نیز در آن جا استقرار یافته اند.

رامی عبدالرحمان رئیس سازمان حقوق بشر سوریه به خبرنگاران در لندن گفت که صدای پنج انفجار قوی در نزدیکی حمص شنیده شده است. طلال البرزای شهردار حمص نیز گفت که نقاطی در نزدیکی آن شهر آسیب دیده و نیروهای امنیتی سوریه آن محل را محاصره کرده اند.

ظهر امروز (آدینه) دولت سوریه خبر حمله هوایی به انبارهای اسلحه در نزدیکی شهر حمص را نادرست خواند و ادعا کرد که این انفجارها نتیجه یک اشتباه انسانی بوده است.

سوریه، در ساعاتی پیش از آن نیز، ضمن تایید وقوع انفجارها، هیچ اشاره ای به نقش احتمالی ارتش اسرائیل در این ماجرا نکرده بود.

 

یک دیدگاه

  1. دمتان خیلی گرم. نیروهای سپاه پاسداران وسپاه قدس وسایر وابستگان نظامی وتهاجمی بی دین وایمان آنها را درهوا ودریا وزمین نابود کنید تا ریشه این سرطان ووریشه اصل ویروس کرونا به رهبری علی خامنه ای خبیث ووطن فروش نابود شود و ملت ایران نفسی راحت بکشند وکشت وکشتارها کمترترشوند.

Comments are closed.