دونالد ترامپ: با آمدن بایدن، در یک ماه کوتاه، ما از اول آمریکا‌ به آخر آمریکا ‌رسیدیم

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا، برای نخستین بار پس از ترک کاخ سفید در اجلاس سالانه اقدام سیاسی محافظه‌کاران در اورلاندوی فلوریدا سخنرانی کرد و گفت: «اگر انتخابات عادلانه برگزار شده بود، نتایج متفاوت بود و در اولین هفته می‌توانستیم به توافق جدیدی با ایران برسیم.»

وی  همچنین قراردادهای تاریخی صلح در خاورمیانه و همچنین استقلال آمریکا از نظر انرژی را از دیگر دستاوردهای دولت خود خواند.

ترامپ درباره لزوم حفاظت از آزادی بیان، گفت‌: «غول‌هایی چون گوگل، توییتر و فیسبوک اگر صدای محافظه‌کاران را خاموش کنند، باید مجازات شوند.»

وی همچنین تاکید کرد که دولتش با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری در تولید واکسن کووید «کاری کرد که معمولا چندین سال طول می‌کشد.»

‌ترامپ گفت با این حال دولت بایدن اعتبار تولید واکسن را به خودش نسبت می‌دهد و «تنها کاری که می‌کند، اجرای برنامه‌ای است که ما تدوین کردیم.»

وی  جو بایدن را به دلیل مسائل مختلفی چون بحران‌آفرینی در مرزهای آمریکا تا سیاست خارجی نکوهش کرد. و گفت:‌ اولین ماه ریاست جمهوری جو بایدن بیش از هر رییس‌جمهور دیگری در عصر مدرن، فاجعه‌بار بوده است، در یک ماه کوتاه ما از اول آمریکا‌ به آخر آمریکا ‌رسیدیم.

ترامپ بار دیگر با اشاره به  تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد و گفت:‌ «دموکرات‌ها از ویروس چینی برای تغییر مقررات انتخابات استفاده کردند بدون آن که مجبور باشند از سلسله مراتب قانونی عبور کنند».

وی گفت که حزب جمهوری‌خواه باید برای اصلاح قوانین انتخابات تلاش کند.

ترامپ تاکید کرد: : ‌«ما حزب جمهوری‌خواه را داریم و من حزب جدیدی تاسیس نخواهم کرد. این خبر جعلی است.»

او در عین حال گفت کسی چه می‌داند، شاید «تصمیم بگیرم یک بار دیگر در انتخابات شرکت کنم» و «برای سومین بار دموکرات‌ها را شکست دهم.»

ترامپ در ادامه افزود که ‌دولت، با بسته نگه داشتن مدارس، دانش‌آموزان آمریکایی را به اتحادیه آموزگاران فروخته است،» و خواستار بازگشایی فوری مدارس شد.

وی سیاست‌های دولت بایدن در بخش انرژی را نکوهش کرد و گفت این سیاست‌ها منجر به وابستگی به روسیه و خاورمیانه می‌شود و با اشاره به افزایش قیمت بنزین در آمریکا پس از انتخابات، پیش‌بینی کرد که قیمت انرژی در آمریکا صعود کند.

دونالد ترامپ در ادامه افزود: «جمهوری‌خواه بر مبنای عشق به آمریکا بنا شده است. ما می‌گوییم قانون اساسی همانی است که نوشته شده است. حزب دموکرات می‌خواهد قانون اساسی را عوض کند.»