دونالد ترامپ در جلسه کنگره گفت:خروج از برجام به تضعیف رژیم ایران انجامیده است

رئیس جمهوری ایالات متحده پس از بازگشت از دیدار با همتای روس خود در جمع قانون‌گذاران کشورش گفت: با ولادیمیر پوتین در مورد ایران- برنامه هسته ای و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده تهران گفتگو کرده است.

دونالد ترامپ با اشاره به توافق اتمی دولت پیشین آمریکا- روسیه- چین- فرانسه- بریتانیا- آلمان و ایران یک بار دیگر گفت: این یکی از بدترین توافق هایی بود که کسی ممکن است تصور کنند.

ترامپ مجددا تاکید کرده است که خروج دولت وی از توافق اتمی بود که پیامدهای عمیقی بر تهران گذاشته و عملا به تضعیف آن انجامیده است.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید همه اینها ممکن است در بازه از زمان سبب شود تا ایران با آمریکا برای انجام مذاکرات و دستیابی به یک توافق تازه تماس بگیرند و شاید هم این کار را نکند.

ترامپ می گوید: ایران کشوری نیست که ۵ ماه پیش بود آنها با مشکلات بسیار زیادی روبرو شدند و در صورتی که با ما به توافق دست یابند این مشکلات را خیلی راحت‌تر می‌توانند حل کنند.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید: او و پوتین در مورد اسرائیل و امنیت آن کشور نیز گفتگو کردند.

ترامپ گفت: رئیس جمهوری پوتین با ما و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در تعامل و مذاکرات خیلی نزدیکی برای یافتن راه حلی در ارتباط با سوریه و به طور مشخص در مورد امنیت و امنیت بلندمدت اسرائیل است.

پیش از دیدار میان ریاست جمهوری روسیه و آمریکا انتظار می رفت که یکی از موضوعاتی که دو طرف در مورد آن به تبادل نظر خواهند پرداخت ایران است.

رئیس جمهوری آمریکا در جریان کنفرانس خبری پس از دیدار با پوتین در فنلاند با اشاره به اینکه بر اهمیت فشار بر ایران تاکید کرده اظهار داشت: آمریکا اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی از موفقیت جنگ علیه داعش در سوریه فرصت طلبی کند.

آقای ترامپ پس از کنفرانس خبری در بخشی از مصاحبه خود با شبکه فاکس نیوز نیز به ایران اشاره کرد و گفت: ولادیمیر پوتین احتمالاً خواستار حفظ برجام است چون این برای روسیه خوب است ولی برای خیلی از کشورهایی که با ایران معاملات تجاری دارند هم بد نیست اما برای آمریکاو در نهایت برای کل جهان چیز خوبی نیست.

ترامپ همانند سخنانش در نشست روز سه شنبه با نمایندگان کنگره اظهار داشت: خروج دولت او از توافق اتمی به وضعیت اقتصادی فعلی و تظاهرات و اعتراضات گسترده در ایران انجامیده است.