دونالد ترامپ می گوید: ما به مردم ایران نشان خواهیم داد که صددرصد حامی و پشتیبان آنها هستیم

رییس جمهوری آمریکا می گوید: از وقتی دولت او از برجام خارج شده است اعتراضات و تظاهرات گسترده در ایران رخ داده است.دونالد ترامپ می گوید:دولت آمریکا حامی و پشتیبان مردم ایران است.

رئیس جمهوری ایالات متحده پس از دیدار و گفتگو با همتای روس خود در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز شرکت کرد. بخشی از این مصاحبه مربوط به موضوع ایران رابطه روسیه و ایران و نیز توافق اتمی بود.

دونالد ترامپ می گوید ولادمیر پوتین احتمالا خواستار حفظ برجام است چون این برای روسیه خوب است و برای خیلی از کشورهایی که با ایران معاملات تجاری دارند اما برای کشور آمریکا و در نهایت برای کل جهان چیز خوبی نیست.

ترامپ سپس در ادامه به وضعیت اقتصادی و اعتراضات مردم ایران اشاره کرد و گفت: آنها شورش هایی در همه شهرها دارند تورم حاکم شده است. نه اینکه بخواهیم به کسی به جز رژیم حاکم بر ایران لطمه بزنیم. ما به مردم ایران نشان خواهیم داد که صددرصد حامی و پشتیبان آنها هستیم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود اعتراضات و تظاهراتی در ایران رخ داده که احتمالا گسترده تر از هر زمان دیگری که آنها داشتند است.

ترامپ می گوید: همه اینها از وقتی رخ داد که من توافق اتمی را در برچیدم.

دونالد ترامپ از منتقدان سرسخت توافق شکل گرفته در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما میان امریکا روسیه -چین – فرانسه- بریتانیا-آلمان و ایران در اردیبهشت ماه از برجام خارج شد.ا

و همان زمان با انتقاد از برجام –  برنامه موشکی -رفتارها و عملکرد جمهوری اسلامی ایران را  مورد انتقاد قرار داد و گفت: آمریکا بالاترین سطح از تحریم‌های اقتصادی را بر جمهوری اسلامی اعمال خواهد کرد.

روسیه در کنار دیگر طرف‌های توافق اتمی با ایران خواستار حفظ برجام شده و در کنار آن ها تلاش هایی را نیز در همین زمینه انجام داده است. هرچند هنوز هم مشخص نیست با بازگشت تحریم های ایالات متحده این تلاش‌ها نتیجه‌بخش خواهد بود .

طی ماه های گذشته اعتراضات و تظاهرات مختلفی به وضعیت اقتصادی- شرایط سیاسی و وضعیت زیست محیطی با کمبود و کیفیت آب آشامیدنی در شهرهای مختلف ایران شکل گرفت که اعتراضات به وضعیت اقتصادی در ایران سمت و سوی سیاسی گرفته و در آن شعارهای تندی علیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی و حضور ایران در دیگر کشورهای منطقه و حمایت از خاندان پهلوی مطرح شده است.

دولت آمریکا می گوید با در نظر داشتن این رویداد ها در کنار مردم ایران ایستاده است.

2 دیدگاه‌

  1. اقای ترامپ فقط پشتیبان اقازاده ها(منظورم دزد زاده ا،سربار زاده ها و…)میباشداینجا پدر جلو دوربین دم از دشمنی با آمریکا میزند آنجا پسر با پول مردم ایران عشق و حال میکند مردم هم زیر بار فشارتحریمها ذره ذره جون میدن،چندتا شون را اقای ترامپ بندازه بیرون،و سرمایه هایشان را به نفع مردم ایران ضبط کند ببینم اقایون از دشمنی با آمریکا یادشان می آید؟یا امام حسن و صلح با معاویه را از آستین در می آورند،تا موقعی فشار روی مردم باشد امام حسین و صحرای کربلا و جنگ جنگ تا پیروزی‌…

Comments are closed.