دونالد ترامپ هشدار داد: «بایدن در حال نابود کردن ایالات متحده است»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده در جریان بازدید از دیوار مرزی مکزیک در مرز مشترک با آمریکا، از جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی به دلیل نادیده گرفتن «امنیت ملی» از طریق کاهش کنترل مرزی انتقاد کرد.

جو بایدن پس از روی کار آمدنش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، بسیاری از پروژه‌های دولت دونالد ترامپ از جمله تکمیل دیوار مرزی مکزیک را متوقف کرده است. بایدن همچنین برنامه اجبار مهاجران به باقی‌ماندن در مکزیک تا تعیین تکلیف پرونده پناهندگی در آمریکا را لغو کرد.

به گزارش رویترز در نتیجه این سیاست‌ها، از زمان به قدرت رسیدن دولت بایدن، تعداد مهاجران غیرقانونی و به دنبال آن بازداشت‌ها بیش از هر زمان دیگری در دو دهه اخیر افزایش یافته است.

در همین راستا، رویترز در یک نظرسنجی اعلام کرد که ۴۷ درصد آمریکایی‌ها مخالف سیاست‌های مهاجرتی بایدن هستند و ۴۰ درصد نیز آن را تایید می‌کنند.

دونالد ترامپ در ادامه  تاکید کرد که با اقدامات دولت دموکرات بایدن، مهاجرت غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر افزایش یافته است.

دونالد ترامپ همچنان یکی از موثرترین چهره های جمهوریخواهان به‌شمار می‌رود و احتمال حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را رد نکرده است، گردهمایی‌های “ماگا” (آمریکا را دوباره باعظمت کنیم) و تورهایی را علیه جمهوری‌خواهانی که علیه او موضع‌گیری کردند، آغاز کرده است.

این در حالی است که حساب‌های کاربری او در شبکه‌های اجتماعی همچنان مسدود است و نحوه پوشش رسانه‌های جریان اصلی آمریکا در مورد اخبار مربوط به ترامپ، آشکارا به نفع بایدن است. دونالد ترامپ  این رسانه‌های هماهنگ و زنجیره‌ای را فیک نیوز می‌نامد. دموکرات‌ها ترامپ را مسئول یورش سال گذشته به کنگره معرفی کرده‌اند ودر یک بهره‌برداری سیاسی از آن حادثه، او را برای دومین بار استیضاح کردند که به شکست انجامید.