دونالد ترامپ گفت : نیروهای نظامی  آمریکا در عراق حضور خواهند داشت تا از هر گونه قدرت گرفتن داعش در این کشور و سوریه ممانعت کنند

 دونالد ترامپ , گفت که قرار نبوده است حضور آمریکا در سوریه نامحدود باشد و کشورهای ثروتمند دیگر باید برای بازسازی سوریه پول بدهم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سفر ناگهانی اش به عراق گفت : نیروهای نظامی  آمریکا در عراق حضور خواهند داشت تا از هر گونه قدرت گرفتن داعش در این کشور و سوریه ممانعت کنند و همچنین فعالیت‌های ایران اسلامی را زیر نظر داشته باشند .

رئیس جمهور آمریکا , در سفری از پیش اعلام نشده به عراق رفت و  در جمع بخشی از نیروهای آمریکا , در عراق گفت : نیروهای آمریکا , قدرتمندانه , سنجیده و منظم از سوریه خارج خواهد شد . بسیار سنجیده , بسیار منظم .

رئیس جمهوری آمریکا , افزود : در این حال به منظور پیشگیری از یاغیگری داعش و پاسداری از منافع آمریکا و همچنین برای آنکه از نزدیک مراقب شکل گیری دوباره احتمالی داعش باشیم و همین طور جهت زیر نظر گرفتن جمهوری اسلامی ایالات متحده حضور نظامی خود را در عراق حفظ می‌کند .

ما حواسمان خواهد بود پرزیدنت ترامپ درباره تصمیم و خروج آمریکا از عراق گفت : از اول , روشن کرده بود که هدف آمریکا در سوریه پس گرفتن مناطق تحت کنترل داعش از این گروه است .

او در بین نیروهای آمریکایی گفت : که رجب طیب اردوغان , رئیس جمهوری ترکیه , موافقت کرده است که باقیمانده داعش در سوریه را بیرون برانند .

دونالد ترامپ , گفت که قرار نبوده است حضور آمریکا در سوریه نامحدود باشد و کشورهای ثروتمند دیگر باید برای بازسازی سوریه پول بدهم .

وی افزود , وظیفه آمریکا ساختن کشورها نیست و این کار را باید کشورهای ثروتمند انجام دهند . داعش شکست خورده و خلیفه رفته است و اگر نیاز باشد عملیاتی در سوریه انجام دهیم این عملیات از پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق انجام خواهد شد .

سارا سندرز و سخنگوی کاخ سفید  , گفت که دونالد ترامپ و همسرش اواخر روز کریسمس به عراق سفر کرده اند جیمز متیس وزیر مسطفعا دفاع , در سفر ترامپ به عراق حضور نداشت .

رئیس جمهوری آمریکا , را جان بولتون , مشاور امنیت ملی کاخ سفید همراهی می کرد .

سفر رئیس‌جمهوری آمریکا در شرایطی صورت می‌گیرد که کاخ سفید و کنگره هنوز بر سر تامین بودجه دولت و اختلاف بر سر احداث , دیوار در مرزهای جنوبی آمریکا به توافق نرسیدند و بخش هایی از دولت فدرال تعطیل است.

این اولین سفر دونالد ترامپ ,به یک منطقه جنگی به شمار می‌رود پیشتر شماری انتقاد کرده بودند که چرا تاکنون به یک منطقه جنگی سفر نکرده و از نیروهای آمریکایی بازدید نموده است .