دوگانگی بین نظر ترامپ و مایک پمپئو درباره حکومت ایران وجود ندارد

ترامپ پیشتهاد مذاکره بدون پیش شرط را به ایران داد

برخی از تحلیلگران و مقامات جمهوری اسلامی بر این نظرند که سخنان ترامپ با وزیر خارجه اش در تناقض است.

باید بگوییم که تناقضی در کار نیست ترامپ می گوید گفت و گو باید مفید باشد و به نتیجه برسد و وقت را تلف نکند. پمپیو نیز همین را می‌گوید.

بعد از پیشنهاد رئیس جمهوری ایالات متحده برای ملاقات بدون پیش شرط با مقامات ایران وزیر خارجه آمریکا گفت: هدف آمریکا تغییر رفتار جمهوری اسلامی است و برای مذاکره پیش شرطهایی دارد.

مایک پمپئو روز دوشنبه عصر در گفتگو با سی ان بی سی ضمن حمایت از رویکرد پرزیدنت ترامپ گفت: ما قبلا هم گفتیم که رئیس جمهوری خواستار دیدار با مقامات دیگر کشورها برای حل مسائل است.

وی افزود: اگر ایرانیان از خود این تعهد را نشان دهند که تغییرات اساسی در نحوه برخورد با مردم خود ایجاد می کنند و رفتار مخرب خود را در منطقه کاهش خواهند داد و خواهند پذیرفت ارزش دارد که وارد توافقی شوند که واقعاً از گسترش تسلیحات هسته ای جلوگیری می کند آنگاه  رئیس جمهوری ترامپ گفته آماده است که با آنها بنشیند و گفتگو کند.

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد ما به دنبال آن نیستیم که ریال سقوط کند ما خواهان تغییر در رفتار آن رژیم هستیم شما نمیتوانید به ریاض موشک پرتاب کنید. نمی‌توانید افراد را در عراق سوریه و حزب الله لبنان مسلح کنید.

این رفتار از ایران قابل قبول نیست این ها تغییراتی هستند که ما به دنبال آن هستیم و امیدواریم که رژیم ایران نیز موافق باشد و رفتارش  را تغییر دهد.

رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست خبری با نخست وزیر ایتالیا بار دیگر به اعمال فشار بر جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت:او آماده ملاقات با مقامات ایران برای رسیدن به یک توافق درست و سازنده است.