دو تبعه لبنانی در تهران به ضرب گلوله کشته شدند وجسدشان در یک خودروی ال۹۰ پیدا شد

به دنبال انتشار خبر کشته شدن دو شهروند لبنانی در شبکه های اجتماعی، توسط  شبکه های خبری نزدیک به نهادهای امنیتی ایران خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، با تایید این خبر نوشت: دو تبعه لبنانی در تهران به ضرب گلوله کشته شدند وجسدشان در یک خودروی ال۹۰ پیدا شد.

این برای نخستین بار است که  شبکه های خبری نزدیک به نهادهای امنیتی ایران خبر ترور دو شهروند لبنانی را  منتشر کردند.

تاکنون این خبر از سوی مقام‌ها و دستگاه‌های رسمی جمهوری اسلامی رد یا تایید نشده است.

نخستین بار در  شامگاه آدینه هفدهم مرداد ماه این خبر در رسانه های اجتماعی و کانال تلگرامی سپاه سایبری وابسته به سپاه پاسداران  منتشر شد و منابع غیر رسمی هم خبر دادند که دو شهروند لبنانی در خیابان پاسداران تهران با شلیک یک موتور سوار ناشناس در نزدیکی خانه و محل اقامت خانواده ابومهدی المهندس واقع در بوستان یکم” برادران زمردیان”  کشته شده‌اند.

ابومهدی المهندس، از فرماندهان حشد الشعبی عراق، بود که  دی ماه سال گذشته به همراه قاسم سلیمانی توسط امریکا کشته شد ولی خانواده او از سال‌ها قبل ساکن ایران بوده‌اند.

کانال تلگرامی سپاه سایبری وابسته به سپاه پاسداران در این باره نوشت:  کشته شدگان پدر و دختری به نام‌ مریم داوودی و حبیب داوودی هستند که هردو لبنانی بوده و توسط یک فرد ناشناس ترور شدند.اما  با این حال توضیحی درباره اینکه هویت واقعی و ارتباط احتمالی آنها را شبه‌نظامیان مورد حمایت حکومت  اسلامی ارائه نکردند.

سپاه سایبری نوشته است: این  دو شهروند لبنانی در خودروی ال۹۰ در حوالی خانه ابومهدی المهندس هدف شلیک‌ پنج گلوله یک موتور سوار ناشناس قرار گرفتند که چهار گلوله به آنها اصابت کرده و آنها را از پا درآورد و فرد مهاجم بعد از شلیک از صحنه دور شده است.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز در این باره تاکید کرد با آنکه «مسئولان کلانتری پاسداران در این رابطه مصاحبه نکردند اما پیگیری‌های میدانی» و اظهارات «ساکنان کوی بوستان واقع در خیابان پاسداران خبر قتل یک پدر و دختر» را تایید می‌کند.

این خبرگزاری از قول ساکنان کوی بوستان خیابان پاسداران که آنها را «همسایگان» دو مقتول شامگاه جمعه خیابان پاسداران معرفی کرد، نوشت: «همسایگان این خانواده که عرب زبان بوده اند، گفتند این پدر و دختر به ضرب گلوله کشته شده‌اند».

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، همچنین اقدام به انتشار و سپس حذف ویدویی کرد که یکی از افراد حاضر در منطقه طی آن گفت که بعد از پخش خبر کشته شدن دو نفر در بوستان یکم خیابان پاسداران در میان مردم منطقه به این خیابان رفته و جسد یک مرد و یک زن را در خودروی ال ۹۰ سفید مشاهده کرده که با شلیک گلوله کشته ‌شده بودند. اما این شاهد در محل گفت که صدای تیراندازی را نشنیده است.

برخی منابع غیر رسمی کشته شدگان شامگاه جمعه در خیابان پاسداران تهران را مرتبط با حزب‌الله لبنان معرفی کردند.

مقام‌ها و دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی تا بامداد جمعه از تایید یا رد این خبر امتناع کردند .

کانال خبری سپاه سایبری پاسداران نیز بدون بردن نام ان شخصیت ادعا کرد که مشاور نخست وزیر اسرائیل مدعی شده که  این دو نفر از اعضای حزب الله بوده و ترور شده‌اند!

ولی چنین گزارشی در هیچ یک از رسانه های اسرائیلی تایید نشده است

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار مشهور ایرانی نیز در صفحه توئیترش نوشت، دو تبعه لبنانی در حوالی منزل ابومهدی المهندس ترور شدند.

بهنام قلی‌پور، دیگر فعال رسانه‌ای اهل ایران هم ترورشدگان را یک پدر و دختر با نام « حبیب و مریم داوودی» معرفی کرد که «در نزدیکی خانه مهندس المهدی در محله پاسداران تهران از سوی یک راکب با شلیک پنج گلوله» کشته شده‌اند.

صفحه «خبر فوری» هم گزارش کرد که « برخی منابع خبری در توییتر، خبر از ترور دو تبعه لبنانی در خیابان پاسداران تهران بوستان یکم می‌دهند… این دو نفر بنام‌های مریم داوودی و حبیب داوودی توسط تیم موتوری به ضرب ۵ گلوله ترور شدند».

ابومهدی المهندس، جانشین سابق شورای حشد الشعبی عراق بود که در سوم ژانویه ۲۰۲۰ در حمله پهپادی ارتش آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به همراه قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران کشته شد. خانواده ابومهدی المهندس سال‌هاست که ساکن ایران هستند.