دو دیکتاتور ایران و سوریه در تهران یکدیگر را در آغوش گرفتند

علی خامنه ای در دیدار با بشار اسد وی را قهرمان جهان عرب نامید و گفت مقاومت در منطقه به وسیله بشار اسد آبرو و قدرت دیگری گرفت.

بشار اسد،دیکتاتور سوریه،روز دوشنبه به تهران سفر کرده و با علی خامنه‌ای و حسن روحانی، دیدار کرده است.

دفتر رهبر جمهوری اسلامی در وب سایت خود نوشته است این دیدار روز صبح دوشنبه انجام شده است.

این در حالی است که خبر دیدار بشار اسد با علی خامنه ای عصر روز دوشنبه منتشر شد. در این دیدار و همچنین دیدار بشار اسد با حسن روحانی، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، نیز حضور داشته است.

ایران و روسیه پس از خیزش مردم سوریه بر علبه بشار اسد از حامیان وی بودند که در جنگ و کشتار مردم سوریه بشار اسد را یاری می دهند.

علی خامنه ای در دیدار با بشار اسد وی را قهرمان جهان عرب نامید و گفت مقاومت در منطقه به وسیله بشار اسد آبرو و قدرت دیگری گرفت.

منظور از قهرمان بودن بشار اسد از نظر علی خامنه ای کشتار هزاران تن از مردم سوریه و آواره شدن میلیونها نفر از مردم سوریه است که با همکاری و همراهی حکومت اسلامی و البته خرج کردن ثروت و پول مردم ایران بیش از هشت سال است تلاش می کنند که حکومت بشار اسد را در قدرت نگاه دارند.

حکومت اسلامی ایران همواره حامی و پشتیبان گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه بوده است به طوری که حسن نصرالله در یکی از سخنرانی های خود به صراحت بیان می کند که همه مخارج گروه تروریستی حزب الله لبنان که او سرکرده آن است توسط حکومت ایران تامین می شود.

علی خامنه ای در دیدار خود با بشار اسد که با حضور قاسم سلیمانی سرکرده گروه تروریستی سپاه قدس سپاه پاسداران صورت گرفت سوریه را عمق راهبردی نامید.

علی خامنه ای گفت:هویت و قدرت جریان مقاومت وابسته به این ارتباط مستمر و راهبردی است، بر این اساس دشمنان نخواهند توانست نقشه‌های خود را عملیاتی کنند.

شار اسد نیز در این دیدار از «حمایت‌های بی‌دریغ» جمهوری اسلامی از حکومت خود تقدیر کرد.

از سال ۲۰۱۱ که نا آرامی ها در سوریه اغاز شد جکومت اسلامی ایران همه توان مالی و نظامی خود را به کار گرفت که بشار اسد در قدرت بماند و از طرف دیگر جمهوری اسلامی به این وسیله حضور نظامی خود را در سوریه مشروع جلوه داده و بتواند نزدیک مرز اسراییل باشد.

در ماه های گذشته اسراییل بارها به مواضغ و نیروهای سپاه قدس سپاه پاسداران حمله کرده ولی حکومت اسلامی نه تنها قادر به پاسخگویی به این حملات نبوده بلکه همواره آنها را تکذیب کرد است.

حکومت بشار اسد چندین بار این حملات را اعلام و تایید نمود.

نخست وزیر اسراییل همواره تاکید دارد که این کشور حضور سپاه قدس در خاک سوریه و نزدیک مرز اسراییل را تحمل نخواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو به صراحت اعلام کرده که با هر توانی که در اختیار دارد می کوشد که از کشور و ملت اسراییل در برابر تهدیدات جمهوری اسلامی نسبت به نابودی اسراییل مقابله کند.

حضور نظامی ایران در سوریه نه تنها موجب نگرانی دولت اسراییل و آمریکا می باشد بلکه کشورهای عرب منطقه خاورمیانه نیز از اقدامات آشوبگرانه حکومت اسلامی در سوریه و به طور کلی منطقه خاورمیانه به ستوه آمده اند وهمین عامل سبب نزدیکی هرچه بیشتر کشورهای عرب به اسراییل شده است.

دیدار بشار اسد از تهران یک سفر اعلام نشده و ناگهانی است.

 

یک دیدگاه

  1. دو تا آدم کش وکثافت. تا این ملاهای کثیف نروند نه ایران نه خاورمیانه روی خوش نمی بیند. امریکا مسئول تما این بدبختیها. با ملاها داد و ستد کرد اینهم نتیجه. خدا این کفتار پیر را نابود کند

Comments are closed.