دو فرمانده ارشد سپاه پاسداران وعده دادند که انتقام خون فخری زاده را خواهند گرفت، ولی به اسرائیل اشاره نکردند

دو تن از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران دوباره وعده دادند که انتقام خون محسن فخری زاده سرپرست اجرای برنامه های اتمی ایران را حتما خواهند گرفت. سپاهی حسین سلامی در این زمینه گفت: «دشمن، منتظر واکنش جمهوری اسلامی ایران باشد». ولی او در سخنان خود به هویت آن دشمن و نوع انتقام گیری و زمان آن اشاره ای نکرد.

در همین رابطه، سپاهی علی فدوی در مقام جانشین فرمانده کل سپاه گفت: «ما انتقام خون فخری زاده را از عاملان و آمران این ترور حتما خواهیم گرفت و این امر قاطع و حتمی است».

هیچیک از این دو تن به هویت این عاملان و آمران اشاره ای نکردند و برخلاف هفته پیش نامی از اسرائیل به میان نیاوردند. در هفته پیش ادعا شده بود که موساد اسرائیل از طریق فرمان از راه دور توانسته است فخری زاده را به هلاکت برساند. ولی توضیحاتی که در این باره از جانب شماری از دست اندرکاران حکومت و افرادی که خود را شاهدان عینی خوانده بودند، تفاوت های اساسی داشت.

سپاهی حسین سلامی در ادامه سخنان خود گفت که با وجود از میان برداشته شدن فخری زاده، رژیم ایران بی وقفه به برنامه های اتمی خود ادامه خواهد داد. باقر قالیباف در این زمینه گفته بود که رژیم ایران به برنامه های اتمی خود شتاب می بشخد و قصد غنی سازی بیست درصدی دارد و همچنین ادامه اجرای “داوطلبانه” پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد.

حسن روحانی نسبت به این تصمیمات مجلس، که گفته می شود یک گام تبلیغاتی قالیباف در مسیر رسیدن به مقام ریاست جمهوری بوده، به شدت انتقاد کرد.

در مورد شیوه انتقام گیری احتمالی رژیم از اسرائیل، رادیو پیام اسرائیل در گزارش روز پیشی (سه شنبه) از قول دو کارشناس نظامی و اطلاعاتی گزارش داده بود که رژیم ایران، امکان حمله موشکی از خاک یمن را مورد بررسی قرار داده و اکنون می کوشد موشک های بسیار پیشرفته و نقطه زن را به دست حوثی های یمن برساند.

سپاهی حسین سلامی در ادامه سخنان خود ادعا کرد که بزرگترین لطف الهی، کشته شدن در راه اسلام و رسیدن به مرحله شهادت است. او گفت که رژیم ایران از خون فخری زاده نخواهد گذشت و در زمان مناسب انتقام او را خواهد گرفت.

کارشناسان نظامی به رادیو پیام اسرائیل گفتند که ارتش این گزارش تهدیدهای رژیم یاران را جدی می گیرد و برای خنثی کردن آن به تدابیر لازم می پردازد.