دو فرمانده لشکر فاطمیون و حزب الله لبنان، در سوریه کشته شدند

عماد الامین (سمت راست) و احمد قریشی

یکی از  فرماندهان حزب‌الله لبنان و یک فرمانده لشگر فاطمیون که مورد حمایت رژیم ایران است به تازگی کشته شده‌اند. العربیه گزارش داد که محل مرگ این دو، در سوریه بوده است.

رسانه‌های وابسته به حزب الله لبنان دیروز شنبه گزارش دادند که “عماد الامین” فرمانده حزب الله، از دیر کیفا در جنوب لبنان، در حین ماموریت، کشته شد. این رسانه‌ها جزئیات بیشتری ذکر نکردند.

رسانه‌های ایران نیر دیروز شنبه اعلام کردند که احمد قریشی، فرمانده شبه نظامیان لشگر فاطمیون، به دلیل جراحاتی که در جنگ در سوریه برداشته بود، درگذشت.

قریشی، اصالتاً اهل روستای برقان، واقع در شمال کرج، مرکز استان البرز ایران است و در گذشته در سپاه تروریستی پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج خدمت می‌کرده است. پدرش در جریان جنگ ایران و عراق کشته شد. قریشی از سال ۲۰۱۳ به عنوان بخشی از شبه نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در سوریه فعالیت می کرد و گزارش شده بود که در کنار قاسم سلیمانی، فرمانده به هلاکت رسیده نیروی قدس، جنگیده است.

در هیچ یک از گزارش ها زمان و چگونگی زخمی شدن یا مرگ این دو نفر مشخص نشده است، اگرچه اوایل این هفته دو حمله هوایی اسرائیل به سوریه گزارش شد.

درگذشت این دو فرمانده، تنها چند روز پس از گزارش دو حمله هوایی اسرائیل در شرق و شمال غربی سوریه منتشر می شود.