دو قربانی ویروس کرونا در اسرائیل پس از هفته‌ها

پس از این‌که هفته‌ها آمار مرگ و میر کرونایی در اسرائیل به صفر رسیده بود، امروز پنجشنبه، دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اسرائیل جان باختند. در سه هفته گذشته این کشور تنها یک قربانی، در تاریخ ۲۳ ژوئن ثبت کرده بود. آخرین باری که دو نفر در عرض ۲۴ ساعت بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته بودند، ۲۷ ماه مه بود.

سخنگوی مرکز پزشکی ولفسون در شهر خولون گفت که مرد ۴۸ ساله ای که هیچ بیماری قابل توجهی از پیش نداشته است، در طول شب گذشته جان خود را از دست داد. او واکسینه نشده بود.

قربانی دیگر، مرد ۸۶ ساله‌ای بود که در حیفا درگذشت. او کاملا واکسینه شده بود.

در شیوع فعلی کرونا در اسرائیل، بیش از ۴۰٪ مبتلایان، دانش آموزان هستند و تقریباً نیمی از آنها افرادی هستند که کاملاً واکسینه شده‌اند. این امر ممکن است این مساله را توجیه کند که که چرا افزایش میزان بیماری همچنان محدود مانده است، زیرا احتمالاً هر دو گروه علائم جدی ندارند.

دیروز چهارشنبه ۵۲۳  ابتلای جدید در کشور شناسایی شد. حدود ۰٫۷ درصد از ۷۴۸۱۱ تست انجام شده نتیجه مثبت داشت. این کشور در حال حاضر حدود ۳۶۰۰ مورد فعال دارد، در حالی که در اواسط ژوئن کمتر از ۲۰۰ مورد وجود داشت.

در حال حاضر ۳۷ بیمار در شرایط جدی هستند. در حالی که این رقم در مقایسه با هفته‌های گذشته افزایش یافته است. در ۲۰ ژوئن، تعداد بیماران بدحال ۲۱ تن بود.

در حالی که طبق داده‌های وزارت بهداشت اسرائیل، ثابت شده است که واکسن کرونا در جلوگیری از ابتلا به نوع دلتا تأثیر کمتری دارد، اما هنوز هم محافظت فوق العاده بالایی در برابر علائم جدی بیماری، بستری شدن در بیمارستان و مرگ می‌کند.

با این حال، کمی بیش از ۴۰٪ از بیماران بدحال کرونایی، کاملاً واکسینه شده بودند.

امروز چهارشنبه، طی یک نشست خبری، پروفسور ناچمن آش، به خبرنگاران گفت که اکثریت قریب به اتفاق این بیماران، به گروه‌های در معرض خطر، مانند افراد مسن یا افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای تعلق دارند.