دو مقام آمریکایی برای رایزنی درباره ایران و سوریه به اسرائیل- اردن و ترکیه سفر خواهند کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۹ شهریور اعلام کرد که دو مقام بلندپایه آمریکایی شنبه برای رایزنی درباره ایران و سوریه به اسرائیل- اردن و ترکیه سفر خواهند کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است که جم جفری  نماینده ویژه در امور سوریه به همراه جول رایبرن نماینده ویژه دولت در امور سوریه از اول تا چهارم سپتامبر به منطقه خاورمیانه سفر خواهد کرد و با مقامات این کشور مذاکره خواهند کرد.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که جم جفری در اسرائیل با مقام‌های ارشد این کشور در خصوص منافع مشترک دو کشور در سوریه برای حفظ امنیت اسرائیل و مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در سراسر منطقه رایزنی و گفتگو خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا و دیگر مقامات این کشور می‌گویند ایران به واسطه با اقدامات خود در منطقه خاورمیانه از جمله فعالیت موشکی و کمک به گروه‌های شبه‌نظامی باعث بی ثباتی در منطقه است و ایران البته این اتهامات را رد می‌کند.

جمهوری اسلامی در جنگ داخلی سوریه از  حکومت بشار اسد حمایت می کند و هزاران شبه‌نظامی شیعه را برای حمایت از این حکومت به سوریه اعزام کرده است و این در حالی است که اسرائیل از حضور نظامی ایران در سوریه ابراز نگرانی کرده و می‌گوید با تلاش‌های این کشور برای حضور نظامی در سوریه با قطعیت مقابله خواهد کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود گفته است آنها همچنان تاکید خواهند کرد ایالات متحده به هرگونه حمله شیمیایی توسط حکومت سوریه علیه مخالفان خود پاسخ خواهد داد.

وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرده است  فرستادگان آمریکا در اردن و ترکیه ضمن دیدار با رهبران و دیگر مقامات این کشورها بر این موضع آمریکا تاکید خواهند کرد که هرگونه عملیات نظامی حکومت سوریه برای تصرف ادلب بحران در سوریه را و منطقه را تشدید خواهد کرد.