دو موشک از غزه به اسرائیل شلیک شده که ممکن است علت آن، اصابت صاعقه بوده است

سپیده دم امروز دو موشک از نوار غزه به سوی شهر و بندر اسرائیلی اشدود شلیک شد که یکی از آن ها در هوا منهدم گردید و موشک دوم در زمین باز سقوط کرد و آسیبی وارد نساخت. پرنده های نظامی اسرائیل ساعتی بعد به پرواز درآمدند و هدف هایی را در داخل غزه بمباران کردند. با آن که در این حادثه آسیبی به اسرائیلیان وارد نیامد، ولی اسرائیل همیشه اعلام داشته که حماس را حکومت مسلط بر غزه می داند و مسؤول هرگونه تعرض از آن سرزمین تلقی می کند.

مقامات حماس در غزه در ساعات امروز (یکشنبه) گفتند که جریان شلیک موشک ها به خاک اسرائیل را مورد بررسی قرار می دهند تا مشخص شود که چه کسانی مسئول آن بوده اند. تاکنون هیچ سازمانی نیز مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته و در غزه گفته می شود که ممکن است رعد و برق شدید شب گذشته بوده که موجب شلیک خودکار موشک ها شده است.

حدود ساعت دو بامداد رعد و برق شدیدی بر فراز نوار غزه رخ داد که برخی می گویند عامل فعال کردن خودکار موشک ها بوده است.

آشنایان امور توضیح دادند که گروه های تروریستی در غزه، همیشه شماری از موشک های خود را روی سکوی پرتاب قرار داده اند که آماده شلیک به سوی خاک اسرائیل باشد و ممکن است اصابت صاعقه موجب شلیک خودکار شده است.

اسرائیل این گونه استدلال ها را موجه نمی داند و همیشه به عملیات تعرضی واکنش نشان می دهد.

در واکنش تنبیهی اسرائیل، نه تنها پرنده های نظامی شرکت داشتند، بلکه تانک ها و توپخانه اسرائیل نیز به سوی هدف های نظامی در غزه آتشباری کردند.

روز پنجشنبه (سه روز پیش) سالگرد هلاکت یکی از سران سازمان تروریستی جهاد اسلامی به نام بهاء ابوعطا بود که انتظار می رفت سازمان جهاد به انتقام خون او، روز جمعه به حملاتی علیه اسرائیل دست بزند، که این ارزیابی به وقوع نپیوست و اوضاع در خط مرزی اسرائیل با غزه آرام بود.