دو نماینده مجلس که به دخالت در دزدی ها در صنایع خودرو سازی متهم شده اند، به زندان انتقال یافتند

در پی افشاء شدن برخی تخلفات در فروش خودرو، طی روزهای اخیر برخی مدیران خودرویی در شرکت‌های خودروسازی در ایران، برکنار و یا بازداشت شده اند

دو نماینده مجلس شورای اسلامی که به اتهام همکاری در ایجاد آشوب در بازار اتومبیل بازداشت شده بودند، به زندان اوین انتقال یافتند. یک نماینده مجلس حکومت ایران گفت : رانت خونین در شرکت‌های خودروسازی، همچنان در ابعاد گسترده ادامه دارد. آشنایان امور ارزیابی کرده اند که مقامات حکومتی، تا کنون از این راه صدها میلیارد تومان به جیب زده اند.

حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس حکومت  ایران در واکنش به خبر بازداشت مدیرعامل ایران خودرو با نوشتن توئیتی گفت: «این کار ظاهرسازی است  و تاکید کرد تا زمانی که فهرست بهره مندان از هزینه های تحمیلی به مردم اعلام نشود، این رانت خونین ادامه دارد.

در پی افشاء شدن برخی تخلفات در فروش خودرو، طی روزهای اخیر برخی مدیران خودرویی در شرکت‌های خودروسازی در ایران، برکنار و یا بازداشت شده اند  .

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، پیشتر خبر داده بود که ، ۶ تن از  مدیران سایپا بازداشت شده اند .

فلاحت پیشه در ادامه نوشته است : «بازداشت چند نفر در ایران خودرو یک ظاهرسازی تکراری است. رانت خودرو به حدی فراگیر است که آن را به مصون ترین قلعه در مقابل قوانین کشور تبدیل کرده است. تا زمانی که فهرست بهره مندان از هزینه‌های تحمیلی به مردم اعلام نشود، این رانت خونین ادامه دارد».

علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز پیشتر گفته بود: « یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو به علت تغییر قیمت خودروبرکنار و بازداشت شده است»