دیدار باطل شده بین نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهوری روسیه، در آینده نزدیک انجام خواهد شد

نخست وزیر اسرائیل و رهبر روسیه در آخرین دیدار آن ها در مسکو

به دنبال یک گفتگوی تلفنی بین نتانیاهو و پوتین، ارزیابی شد که دیدار بین نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهوری روسیه در آینده بسیار نزدیک عملی خواهد شد. هدف از این دیدار، ادامه بحث در مورد استقرار نیروهای نظامی رژیم ایران در سوریه و زیاده خواهی ها و تهدیدات حکومت اسلامی علیه اسرائیل، و همچنین گسترش مناسبات بازرگانی بین دو کشور است.

قرار بود که این دیدار روز گذشته (پنجشنبه) انجام گیرد. ولی یک روز پیش از آن، نتانیاهو ترجیح داد سفر را باطل کند و در اورشلیم بماند، تا بتواند حزب لیکود را در برابر خطراتی  را که به علت تغییرات در صحنه سیاسی اسرائیل به وجود آمده، خنثی کند.

نتانیاهو روز گذشته (پنجشنبه) با پرزیدنت پوتین تلفنی تماس گرفت و علت باطل کردن دیدار را تشریح کرد. به گفته محافل دولت مسکو، پرزیدنت پوتین گفت که تاریخ جدیدی برای این دیدار تعیین خواهد شد

برخی مقامات روسی پیشتر گفته بودند که برای انجام دیدار، ماه ها تلاش شده بود و اکنون که به تعویق افتاده، زمان طولانی خواهد گذشت تا دوباره بتوان آن را عملی ساخت. ولی به دنبال تماس تلفنی روز گذشته، ارزیابی شد که این دیدار در آینده بسیار نزدیکی عملی خواهد شد.

نتانیاهو در حالی به دیدار پوتین خواهد رفت، که روابط ایالات متحده با روسیه، به علت نزاع بین طرفین بر سر برنامه های موشکی به اوج تازه ای از بحران رسیده است. ایالات متحده به چند رشته تحریم علیه روسیه ادامه می دهد.

پرزیدنت پوتین هفته پیش با حسن روحانی و رجب طیب اردوغان دیدار سه گانه ای برای بحث درباره آینده سوریه داشت و دیدار آینده او با نتانیاهو، به هدف ادامه تماس و همآهنگی با اسرائیل بر سر این موضوع می باشد که برای اسرائیل از اهمیت راهبردی بالا برخوردار است.