دیدار حسن روحانی با آیت الله سیستانی خبر ساز شد

حسن روحانی با این دیدار مهر تاییدی بر رهبری آیت الله سیستانی بر شیعیان جهان نهاده و هم خود را در جایگاهی قرار داده است که می تواند گزینه مناسبی برای جانشینی او باشد

دیدار حسن روحانی با آیت الله سیستانی خبر ساز شده است . پس از درگذشت عالی ترین روحانی شیعه در عراق رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای ادعا کرد که حال شخص اوست که از این پس رهبری شیعیان جهان را به دست خواهد گرفت.

این ادعا با استقبال شیعیان به ویژه در عراق روبرو نشد که ناگزیر علی خامنه ای  به رهبری شیعیان در ایران اکتفا کرد.وحال با رفتن رئیس جمهوری اسلامی ایران به دیدار آیت الله سیستانی در عراق خود تاییدی بر رهبری آیت الله سیستانی بر شیعیان جهان است .

حسن روحانی با این دیدار مهر تاییدی بر رهبری آیت الله سیستانی بر شیعیان جهان نهاده و هم خود را در جایگاهی قرار داده است که می تواند گزینه مناسبی برای جانشینی او باشد.

دیدار آیت الله سیستانی با حسن روحانی در داخل حکومت ایران بحث و جدل شدیدی هم به راه انداخت که گر چه خبر آن علنی نشد ولی موجب گردید روحانی ناچار شود مطالبی راکه در این باره , در سامانه خبری خود قرار داده بود حذف کند.

شاید انتخاب عجولانه مرتضی رئیسی رئیس قوه قضاییه به نایب رئیسی اول مجلس خبرگان هم عکس العمل اصولگرایان به نتایج دیدار حسن روحانی با آیت الله سیستانی در عراق باشد.

2 دیدگاه‌

 1. این چنین نیست. مراودات بین مسئولین و آیت الله سیستانی قبلا هم صورت گرفته است. موضوع چیزی دیگر است. آیت الله سیستانی در عراق قدرت مطلق روحانیت شیعه است و ایران مجبور به رای زنی با ایشان است.
  اما باز موضوع دیگری به خوبی خود را نشان داده است و آن رها کردن عنان اقتصاد مملکت توسط دولت و سپردن آن به دست بازاریان و غارتگران فاسد است.
  گویی برای این مسئولان عجیب و غریب , اصلا وضعیت اقتصادی مردم اهمیتی ندارد. گذاشته اند تا هر زمان مردم کاسه صبرشان لبریز شد بعد یک حرکت از خودشان نشان بدهند. فعلا بازار غارت داغ است. مابقی مسائل برای این مسئولین ارزشی ندارد.

 2. سلام
  از خوانندگان همیشگی رسانه تان هستم.
  چند ماهی است که به شماها (رسانه های خارج از کشور) شک کرده ام و اعتمادم را از دست داده ام. همه جور آدمی را در رسانه هایتان آورده اید ولی از محمد رضا حسینی با طرفدارانِ بیشمارش هیچ خبری نزدید.
  میخواهم این متن نیز برای دیگر رسانه ها (مثل صدای آمریکا، بی بی سی و صدای اسرائیل) ارسال کنم و ببینم حتی نظرم را منتشر میکنند؟!
  از این پیام ها اسکرین شات میگیرم و در توییتر منتشر میکنم.

Comments are closed.