دیدار دوباره نتانیاهو و گانتس نیز بدون نتیجه پایان گرفت و گانتس علیه نتانیاهو قوانینی به پارلمان ارائه می کند 

دیدار دیگری بین بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس رهبران دو حزب لیکود و آبی و سفید به هدف تلاش برای رسیدن به توافق به منظور برپایی دولت آینده اسرائیل، بدون نتیجه پایان گرفت و گانتس اعلام کرد که از این پس تلاش خود را برای به تصویب رساندن چند لایحه علیه ادامه دولت نتانیاهو در پارلمان آغاز خواهد کرد. گانتس در حال حاضر ریاست پارلمان اسرائیل را به دست دارد.

دیداری که در ساعات پیش از ظهر امروز (دوشنبه) انجام گرفت، به طور نسبی کوتاه بود و معلوم شد که اختلاف نظر بین طرفین همچنان به قوت خود باقی می باشد و احتمال برپایی دولتی که هر دو حزب در آن همکاری داشته باشند، بسیار ضعیف است.

بنی گانتس که در مقام رهبری جبهه حزبی آبی و سفید، در انتخابات اخیر اسرائیل ۳۳ کرسی را به دست آورده بود، با این استدلال که اسرائیل به علت شیوع بیماری کورونا در شرایط اضطراری به سر میبرد و باید دولت وحدت ملی هر چه زودتر برپا شود، برخلاف خواسته دو تن رهبران دیگر آبی و سفید، حاضر به ائتلاف با نتانیاهو گردید و موجب جدایی دو رهبر دیگر این جبهه شد.

ولی اکنون او اعلام می کند که تلاش چندین ماهه برای رسیدن به توافق با نتانیاهو بی ثمر بوده است.

گانتس قصد دارد سه طرح قضایی را به تصویب پارلمان برساند که به موجب آن ها، فردی که کیفرخواست علیه او صادر شده و باید محاکمه گردد، نمی تواند مامور تشکیل کابینه آینده کشور شود. همچنین چنین فردی نمی تواند در مقام نخست وزیری باقی بماند. به موجب طرح سوم، دوران نخست وزیری باید به دو دوره محدود گردد. نتانیاهو برای پنجمین بار در طول فعالیت سیاسی خود داوطلب ادامه مقام نخست وزیری می باشد.

یائیر لپید رهبر حزب یش عاتید (آینده ای هست) که یکی از چهار ستون اصلی حزب ابی و سفید بود، ولی با نخست وزیری نتانیاهو همچنان به شدت مخالفت می ورزد، شب گذشته (یکشنبه) طرفداران خود و مخالفان با ادامه نخست وزیری نتانیاهو را به تظاهرات سیاسی در تل آویو دعوت کرد که به گفته مقامات پلیس حدود دو هزار نفر در آن شرکت داشتند.

با آن که به علت کورونا، هرگونه همایشی که بیش از دو نفر باشد، در اسرائیل ممنوع گردیده، ولی تظاهرات سیاسی از این دستور مستثنی است و اهالی می توانند برای تظاهرات سیاسی گرد آیند، با این شرط که فاصله دو متری از یکدیگر را رعایت کرده باشند.

در تظاهرات دیشب این قاعده رعایت گردید و به علت زیاد بودن شمار شرکت کنندگان، پلیس ناچار شد همه خیابان های اطراف ار به روی آمد و شد اتومبیل ها ببندد تا تظاهرکنندگان جای کافی برای ایستادن داشته باشند.

تظاهرکنندگان که پرچم های سیاه به دست داشتند دولت نتانیاهو را متهم ساختند که بزرگترین آسیب را به دموکراسی اسرائیل وارد کرده است و باید از ریاست کنار رود.