دیدار ولیعهد عربستان با سران یهودیان آمریکا: گام دیگری به نزدیکی با اسرائیل

سران جوامع یهودی ایالات متحده در یک اقدام بی سابقه با ولیعهد عربستان سعودی امیر محمد بن سلمان دیدار کردند و با او درباره اوضاع منطقه و درگیری عربستان با حکومت اسلامی ایران و نوع روابط با اسرائیل گفتگو کردند.

آگاهان گفتند که این دیدار می تواند نقطه عطفی در مناسبات یهودیان آمریکایی با دولت عربستان سعودی باشد که رهبر جهان اسلام اهل تسنن محسوب می شود.

محمد بن سلمان که طی دیدار دو هفته ای از ایالات متحده، دیدارهای بسیار زیادی داشت، ملاقات با سران جوامع یهودی آمریکا را در واشنگتن انجام داد که بسیار مهم تلقی شد.

ابراز آمادگی او برای دیدار با سران جوامع یهودی آمریکا می تواند نشان دیگری برای تصمیم عربستان سعودی به هدف عادی سازی با اسرائیل و یهودیان دنیا تعبیر شود. این تحکیم مناسبات در حالی صورت می گیرد که وخامت روابط عربستان با حکومت ایران همچنان ادامه دارد و حتی شدیدتر می شود.

امیرنشین قطر که همیشه با عربستان سعودی در ستیز بوده، از آمادگی ولیعهد عربستان برای انجام این دیدار به شدت انتقاد کرد. دولت ریاض شش ماه پیش پیکار گسترده ای را با حکومت قطر آغاز کرد و سران آن امیرنشین را به تروریست پروری متهم ساخت.

این درگیری، قطر را با مشکلات بسیار در سطح بین المللی روبرو ساخت و سران آن امیرنشین را ناچار ساخت دفتر سیاسی گروه تروریستی حماس در قطر را برچینند – که حکومت اسلامی ایران با استفاده از این فرصت، به سران حماس، نزد حزب الله لبنان پناه داد.

5 دیدگاه‌

  1. سلام رهبر ولی به نظرم سلطان و رهبر واقعی اسلام کسی جز خدا به وسیله کتابهایش نیست حالا این به طرز افکار در انسانها ظهور میکنه نه ایران میتونه مدعی باشه و نه روم و نه اعراب میتونن مدعی باشن اون نظام خلافتی بر مبنای نظام ریش سفیدی عربی بود و بعد سرکوبی هایی که در عربستان صورت گرفت به خاطر ارتداد نه برای اسلام چون اسلام زور نبود بلکه به خاطر سنت عربی بود که همه باید به حرف ریش سفید گوش میکردند قانونشون این بود وگرنه قرآن که میگه دین زور نیست بعدم برنامه خدا این بود که این سند دست نخورده سالم بمونه و پخش بشه دین ایرانه اون زمان دیگه خیلی تخیلی شده بود دیگه اوستا هست ولی گاتاهاش دست نخوده هست باقیش تاریخ و سنتهای کهن ایرانه البته میترائیسم هم دروغ نیست بالاخره به خاطر مهر خداوند عذاب جهنمیان یه روز تمام میشه حتی اگر بعدش زندگی اصلا نباشه و بعد دوباره آفرینش شروع بشه نمیدونم یه جورایی میشه گفت ما هستیم که بر حق بودن خداوند را ثابت کنیم البته کل آفرینش دال بر اثباته ولی خودش میگه من بدون هیچی هم به ذات خودم ثابت هستم بی نیازم

  2. عربستان و اسرائیل دشمن مشترک دارند و راهی جز همکاری ندارند هرچند ایران با طرح این موضوع زمینه اعتراضات به مدیریت مراسم حج توسط سعودیها را به ابزار کوبنده سیاسی تبدیل خواهد کرد.

  3. از روزی که امیر محمد بن سلمان ولیعهدی عربستان را آغاز کردند شکی نداشتیم که ایشان با هوش و زیرکی و اشراف کاملی که بر اوضاع سیاسی منطقه دارند ، منطقه را به سمت آرامش سوق میدهند و باعث خرسندی و خوشحالیست که ایشان با سران یهودی آمریکا دیدار کردند ، به زودی زود روابط اسرائیل و عربستان به هم نزدیک تر خواهد شد و روابط دوستانه اسرائیل و عربستان ضربه محکمی به ریشه حکومت اسلامی ایران وارد خواهد کرد

  4. زیاد به دوستی آل سعود دل خوش نکنید،فعلا راهی ندارند،آنها با ایران در زمان جنگ قادسیه چه کردند؟؟؟روزی که به شما نیاز نداشته باشند ۱۰۰برابر بدتر خواهند کرد اللخصوص که در حالت عادی(بدون حضور سیاستمداران)مردم ایران مشکلی با شما ندارند اما در همین حالت ایا مردم حجاز یا …دشمنی با قوم یهود ندارند؟!!اگر به هر دلیلی خیالشان از ایران راحت شود حتما با شما مهربانتر خواهند بود!!!

Comments are closed.