دیده‌بان حقوق بشر سوریه:حکومت ایران با پول هنگفت به عضوگیری هزاران تن در سوریه برای گروه های ترور خود  ادامه می‌دهد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گزارشی نوشت: ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن به همان روش همیشگی خود در حال عضو گیری عناصر در جنوب سوریه و منطقه غرب فرات هستند.

در ادامه این خبر امده است که روند عضوگیری در مناطق اصلی نفوذ شبه‌نظامیان در کشور با همان اسلوب دیرین ادامه دارد که در آن از دست‌ و دل‌بازی مادی و تحریک عواطف و گرایشات مذهبی نهایت استفاده می‌شود.

حکومت در بسیج کردن مزدوران شیعه در عراق و در داخل  ایران،  افغانستان و پاکستان و مناطق دیگر با مشکل روبرو شده است؟!

پیشتر نیز منابع اطلاعاتی اسرائیل گفته بودند که حکومت ایران حدود ده هزار چریک مزدور شیعه در سوریه دارد و همچنین به ۶۰ هزار مرد جوان سوری حقوق ماهیانه می پردازد که در عملیات جنگی علیه اپوزیسیون شرکت کنند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در ادامه نوشته است: این عضو گیری  شامل مناطق المیادین و اطراف ان، منطقه البوکمال و دیگر مناطق در حومه دیرالزور در غرب فرات در چارچوب به اصطلاح «گردان‌های العرین» وابسته به لشکر ۳۱۳ شمال درعا و همچنین منطقه اللجاه و دیگر مناطق در حومه درعا، خان ارنبه و شهر البعث در حومه قنیطره در نزدیکی مرز با منطقه اشغالی جولان می‌گردد.

بر اساس آمار مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه شمار داوطلبان در میان نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در جنوب سوریه به ۷۴۰۰ تن رسیده و ۵۹۰۰ جوان و مرد سوری نیز در سنین مختلف به آنها پیوستند.

این در حالی است که شبه‌نظامیان ایران عملیات عضوگیری را با استفاده از مشغول بودن روسیه به توافق با ترکیه در شمال سوریه، بشدت دنبال می‌کنند.