دیده بان حقوق بشر سوریه: در حمله موشکی که به اسرائیل نسبت داده شد، مواضع حزب الله آسیب دید

به دنبال حمله موشکی در خاک سوریه که به اسرائیل نسبت داده شد، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که طی آن مواضع نظامی وابسته به حزب الله لبنان هدف قرار گرفته و آسیب نامعلومی به آن وارد آمده است.

رئیس انجمن محلی آبادی قرآ در حومه دمشق پیشواز ظهر امروز اعلام کرد که در جریان این حمله موشکی چهار تن کشته شده اند. او ادعا کرد که این افراد غیرنظامی بوده اند – ادعایی که نمی توان نسبت به درستی آن اعتماد داشت.

دیده بان حقوق بشر سوریه، با استناد به گزارش هایی که دریافت کرده، اعلام داشت که از جمله هدف های آسیب دیده، یک انبار اسلحه متعلق به حزب الله بوده است. صدای انفجارهای مهیب در ساعات نیمه شب دیشب در حومه دمشق شنیده می شد.

وزارت خارجه سوریه شکایت نامه ای برای سازمان ملل فرستاد و در آن اسرائیل را به تجاوزکاری و زیرپا گذاشتن توافق بین دو کشور موسوم به جداسازی نیروها اعتراض کرد. اسرائیل بارها گفته است که اجازه نخواهد داد جنگجویان وابسته به حکومت اسلامی ایران در خاک سوریه مستقر گردند و آن کشور را پایگاه دست اندازی علیه اسرائیل قرار دهند.

از سوی دیگر خبر رسید که یک موشک در آسمان بین اسرائیل و اردن در ناحیه دریای نمک که بین دو کشور مشترک است منفجر شده است. هنوز نقطه انفجار کاملا مشخص نیست و جزئیات بیشتری نیز انتشار نیافته است.