دیده بان حقوق بشر سوریه: یک فرمانده سپاه قدس و محافظش در سوریه با انفجار مین هلاک شدند

نهاد دیدبان حقوق بشر سوریه، که رویدادهای نظامی در آن کشور را نیز دنبال می کند، گزارش داد که یک فرمانده سپاه ایرانی و محافظش در اثر انفجار مین در سوریه کشته شده اند.

در گزارش آمده است که این فرمانده ایرانی سپاه پاسداران، به همراه محافظ ایرانی خود، روز گذشته (سه شنبه ) در اثر انفجار مین در صحرای المیادین در شرق دیرالزور در مناطق فعالیت گروه “داعش” کشته شد.

در ادامه این گزارش آمده است که همزمان ، جنگنده‌های روسیه نیز از ساعات اولیه صبح روز گذشته (سه شنبه) ، حملات شدیدی را به رشته کوه‌های “البشری” واقع در مرز میان استانهای دیرالزور و رقه آغاز کردند و غارهایی را هدف قرار دادند که احتمالا مراکز حضور “داعش” در منطقه هستند.

این نهاد حقوق بشری در ادامه گفته است که شمار حملات هوایی جنگنده‌های روسیه از دو روز پیش به حدود به ۸۰ حمله هوایی رسید که طی آن، مناطق انتشار اعضای داعش و اماکن حضور آن‌ها در ثریا و الرهجان در حومه شرقی حماه، بادیه معادن در حومه رقه، رشته کوه البشری و سایر مناطق در مثلث حلب حماه-الرقه و همچنین مراکزی در حومه شرقی حمص در صحرای تدمر و السخنه هدف قرار گرفتند.

در ادامه این گزارش آمده است : این حملات باعث کشته شدن حدود ۱۳ شبه نظامی داعش و نابودی خودروهای آن‌ها و همچنین وارد آمدن زیان‌های زیاد و انهدام بخش‌های بزرگی از غارها در مناطق فوق الذکر گردید.

یادآور می شود: آمار  تلفات انسانی از سال گذشته تاکنون  به ۱۳۵۶ کشته از میان نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان وفادار به آنها از اتباع سوریه و غیر سوری، از جمله دست کم دو تبعه روسیه رسیده و ۱۴۷ شبه نظامی طرفدار ایران با تابعیت غیر سوری نیز به قتل رسیده‌اند. این تعداد همگی در جریان حملات، بمبگذاری‌ها و کمین های داعش در غرب فرات، صحرای دیرالزور، رقه، حمص و سویدا کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه، کشته شدن ۴ غیرنظامی شاغل در میدان‌های گازی و ۱۱ چوپان علاوه بر یک شهروند زن، یک دختر و دو مرد را در حملات داعش ثبت کرد و همچنین از کشته شدن ۸۵۴ شبه نظامی داعش در همین برهه در جریان حملات، گلوله باران‌ها و کمین‌ها خبر داد.