دیده بان حقوق بشر: کارنامه سرکوبگری رژیم ایران علیه مردم سیاه تر شده است

سازمان دیده بان حقوق بشر که مرکز آن در نیویورک است، اعلام داشت که سرکوبگری حکومت ایران علیه مردم آن کشور شدت گرفته و کارنامه رژیم سیاه تر از پیش است.

اشاره دیده بانِ حقوق بشر، به ویژه به دستگیری ها پس از آغاز خیزش مردمی در ایران، و جنایاتی است که در زندان های آن کشور رخ می دهد. در یک ماه اخیر هزاران نفر در ایران بازداشت شده اند و دست کم ۲۲ نفر در تظاهرات، به دست ماموران رژیم کشته شده اند و چندین نفر دیگر نیز در شرائط بسیار مشکوکی در زندان جان باخته اند که رژیم ادعا می کند که مرگ آن ها به خاطر بیماری یا خودکشی بوده است.

در گزارش هایی که از زندان های ایران به بیرون رخنه کرده چنین بر می اید که ماموران زندان به جوانان بازداشتی قرص های روانگردان می خورانند تا آن ها را به سوی خودکشی بکشانند.

همچنین گزارش رسیده که به صدها جوان و نوجوان بازداشتی در زندان های حکومت، تجاوز جنسی شده و ماموران رژیم با وارد کردن بطری شیشه ای و یا باتوم به بدن این جوانان، حیثیت انسانی آن ها را در هم می شکنند و آنان را به سوی یاس و خودکشی می کشانند.

در ارزیابی سالیانه دیده بان حقوق بشر آمده است که در سال میلادی گذشته (۲۰۱۷) حکومت ایران کارنامه سیاه تری از خود باقی گذاشته که شامل تبعیض های دینی و جنسیتی، محاکمه های ظالمانه و سرکوب آزادی بیان بوده است.

درگزارش دیده بان حقوق بشر از جمله آمده است: عوامل سرکوبگر در نیروهای امنیتی و اطلاعاتی، ده ها روزنامه نگار و تلاشگران اتحادیه های کارگری و فعالان شبکه های اجتماعی را بازداشت و شکنجه کرده اند.

در گزارش ها از داخل زندان های رژیم آمده است که احتمالا هشت نفر از جوانان و نوجوانان در زیر شکنجه های شدید جان باخته اند و اگر هم جان سالم به در برده اند، معلول شده اند و برای همیشه دچار بیماری و ناتوانی جسمی خواهند بود.

در گزارش های همچنین آمده است که محسن عادلی، وحید حیدری، سارو قهرمانی، سینا قنبری، کیانوش زندی، علی پولادی، آریا روزبهی از جمله افرادی هستند که در زندان‌های رژیم کشته شده‌اند. همچنین جسد یک جوان در رود کارون به دست آمده که هنوز از شیوه قتل او خبری در دست نیست.

همچنین جسد شهاب ابطحی جوان ۲۳ سالهء اراکی  را پس از ۱۳ روز باز داشت در مقابل خانهء پدری اش رها کرده بودند در حالیمه آثار شکنجه و ضرب و جرح بر بدن او دیده میشد .

یک دیدگاه

  1. سرکوبگری حکومت اسلامی ایران و آگاه شدن ملت ایران از اصل حق و حقوق شاید اصل حق و حقیقت حکومت اسلامی ایران را تسریع ببخشد و اصل تغییرات را عملی بسازد

Comments are closed.