“دیلی بیست”: رئیس اداره اطلاعات عربستان با دو کارشناس اسرائیلی و آمریکایی برای براندازی رژیم ایران رایزنی کرد

یک سامانه خبری آمریکایی ادعا می کند که سه تن از شخصیت های پرنفوذ ایالات متحده، اسرائیل و عربستان سعودی در ماه ژانویه سال گذشته میلادی، دیدار بسیار محرمانه ای داشته اند که در آن، پیرامون امکانات براندازی حکومت اسلامی در ایران رایزنی کردند.

سامانه خبری “دِیلی بیست” با انتشار این خبر نوشته است که نماینده عربستان سعودی در این دیدار سه گانه، احمد العصیری رئیس اداره اطلاعات و امنیت عربستان بوده  که به اسرائیل آمده است.

ولی محل دیدار سه گانه که دیلی بیست از آن نامبرده، احتمالا ایالات متحده بوده است.

به نوشته این سامانه خبری،  دیدار و گفتگوی مقام ارشد عربستانی، با یک کارشناس امور راهبردی اسرائیل به نام جوئل زَمَل و همچنین با مشاور پیشین امور امنیتی ایالات متحده به نام مایکل فِلین بوده است.

در ماه های گذشته، گزارش های متعددی درباره دیدار محرمانه یک مقام ارشد عربستان از اسرائیل انتشار یافت. ولی این نخستین بار است که یک نشریه آمریکایی می نویسد که یک همایش سه گانه در خارج از اسرائیل برگزار شده که موضوع مورد بحث، امکان برانداختن حکومت اسلامی در ایران بوده است.

هنوز هیچ یک از افرادی که نامشان در این گزارش برده شده، و یا کشورهای آنان، واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده است. اگر خبر درست باشد، احتمال زیاد می رود که حضور کارشناس اسرائیلی، یک اقدام شخصی بوده و به دولت اسرائیل ارتباط مستقیم نداشته است.

دیلی بیست در گزارش تائید نشده خود نوشت که العصیری دوبار با دو کارشناس اسرائیلی و آمریکایی در این زمینه رایزنی کرده است که نخستین آن در ماه ژانویه ۲۰۱۷ بوده است. هر دو نشست در نیویورک برگزار نشده است.

در این گزارش گفته شده که رئیس اداره اطلاعات و امنیت عربستان سعودی به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به این نشست ها آمده بود

در ادامه گزارش آمده است که فرد دیگری نیز در نشست ها حضور داشت که جورج نادر نامیده می شود که دارای تابعیت دوگانه آمریکایی – لبنانی می باشد و با رهبران امیرنشین های مناسبات دوستانه ای دارد.

همانگونه که گفته شد، افراد یا کشورهایی که در این گزارش از آنها نام برده شده، هنوز درباره این خبر واکنشی نشان نداده اند.

این دیدارها چند ماه پس از آغاز ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ برگزار شد. در آن هنگام رئیس جمهوری ایالات متحده مشغول تدوین سیاست و استراتژی خود نسبت به حکومت اسلامی ایران بود. گفته می شود که هدف از آن دیدارها تنظیم برنامه ای به هدف براندازی رژیم ایران، برای ارائه کردن به دولت جدید ایالات متحده بود.

یک دیدگاه

  1. خوشبشختانه طبق معمول چون جناب آقای خامنه ای همیشه در بخش اطلاعات و عملیات خود توانسته بالترین میزان رشوه را به دول اصطلاح متخاصم رقیب خود مانند امارات و عربستان و آمریکا و ترکیه واسرائیل برای توازن قدرت با خودش پرداخت کند و بیشترین تفرقه را با فقط با گاز خلیج فارس که ۱ هزارم دریاها و اقیانوسهای دنیا هم نیست و حتی با پولهای قطر در میان اعراب تفرقه بوجود بیاورد براحتی میتواند علاوه براین ۴۰ سال ، ۴۰۰ سال دیگر با خاندانش در برمردم بخشهای مهمخی خاورمیانه استیلا و فرمانروایی داشته باشد.

Comments are closed.