دیلی تلگراف: رژیم ایران برای ساکت‌ کردن مخالفانش در عراق تیم‌های ترور مستقر کرده است

روزنامه بریتانیایی دیلی‌تلگراف فاش ساخت  که به دستور پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، حکومت ایران برای ساکت کردن منتقدان  و مخالفان مقامات حکومت تهران ، در عراق تیم‌های ترور ایرانی مستقر شده است . تا با به کارگیری تیم‌های ترور دولت عراق را بترساند. و این یک تلاش بی شرمانه برای ناکام کردن تلاش‌های دولت جدید عراق در زمینه کاهش مداخله حکومت ایران در عراق است.»

مهم‌ترین قربانیان  این تیم‌های ترور عادل شاکر التمیمی، همپیمان نزدیک حیدرالعبادی، نخست‌وزیر سابق عراق و شوقی الحداد از شخصیت‌های نزدیک به مقتدی صدر رهبر برجسته شیعیان عراق هستند.

براساس این گزارش این تیم‌ها به دستور قاسم سلیمانی در عراق مستقر شده‌اند تا موجبات ترس مخالفان حکومت ایران در عراق را فراهم آورند. تیم‌های ترور ایرانی پس از انتخابات سال گذشته  عراق و پس از ناکامی کاندیداهای مورد حمایت ایران و شکست تهران در بسط سیطره خود در تشکیل دولت جدید عراق، در این کشور مستقر شدند.

شوقی الحداد که از نزدیکان مقتدی صدر به شمار می‌رفت از جمله این قربانیان است. او در ماه ژوئیه و پس از آن‌که ایران را به تلاش برای تقلب در انتخابات عراق متهم کرد، کشته شد.

مقتدی صدر در ابتدا به حکومت ایران نزدیک بود ولی در این اواخر با دور شدن از ایران سعی کرد از خود یک چهره ملی بسازد.

دیلی تلگراف نوشته است : تیم‌های ترور حکومت ایران در ماه جاری نیز سعی کردند راضی الطائی را ترور کنند ولی در این کار ناکام ماندند. راضی الطائی یک چهره نزدیک به آیت‌الله علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق است که خواستار منع نفوذ ایران در دولت جدید عراق شده بود.

یک دیدگاه

Comments are closed.