دیوان عالی: سه اسرائیلی، قاتل نوجوان فلسطینی، در حبس ابد می مانند

عکس بالا: اعضای خانواده نوجوان مقتول فلسطینی، در جلسه دیوان عالی عدالت اسرائیل

دیوان عالی عدالت اسرائیل فرجامخواهی سه اسرائیلی را که در دادگاه به کشتن یک جوان فلسطینی محکوم شده بودند رد کرد و اعلام داشت که آن ها باید مجازات تعیین شده را به طور کامل بگذرانند.

سخن از سه اسرائیلی است که چهار سال پیش، به عنوان تلافی جویی نسبت به کشته شدن سه نوجوان اسرائیلی به دست تروریست های فلسطینی، یک نوجوان را به نام محمد ابو خُضیر ربودند و او را پس از شکنجه های بسیار به قتل رساندند و جسدش را در آتش سوزاندند. دو تن از قاتلین این نوجوان فلسطینی، خود نوجوانان زیر سن قانونی هستند.

با این همهف دادگاه اسرائیل فرد بالغ را به حبس ابد و ۲۰ سال دیگر زندان اضافی  محکوم ساخت و دو فرد صغیر که پسر برادران قاتل اصلی هستند، به حبس ابد و ۲۱ سال زندان اضافی محکوم شدند. قاتل بالغ، یوسف حییم بن داوید نام دارد.

چهار سال پیش، تروریست های فلسطینی سه نوجوان اسرائیلی را که در ابستگاه در انتظار تاکسی بودند، سوار اتومبیل خود کرده و آن ها را ربودند و به طرز فجیعی به قتل رساندند.

این جنایت شنیع اسرائیل را تکان داد و برخی از شهروندان خواهان انتقام گیری شدند. به دنبال این خشم بود که بن داوید و دو پسر برادر او نقشه ریودن یک نوجوان اسرائیلی را طراحی کردند و او را در بیشه ای در حومه اورشلیم به قتل رساندند.

سه تروریست رباینده سه جوان اسرائیلی پس از چند ماه شناسایی شدند و به سزای اعمال خود رسیدند.

دیوان عالی عدالت اسرائیل در حکم خود در رد این فرجامخواهی نوشت: به همان اندازه که ربودن و قتل آن سه نوجوان اسرائیلی عملی تروریستی و جنایتکارانه بوده، کشتن محمد ابوخُضَیر نیز یک جنایت غیرانسانی محسوب می شود و شایسته مجازات است. در برابر قانون و عدالت اسرائیل، یهودی و عرب یا اسرائیلی و فلسطینی مطرح نیست.

عکس بالا: همسر یک روحانی جوان اسرائیلی صاحب شش فرزند که در اثر تیراندازی تروریست های فلسطینی از پای درآمد