دیوان عدالت اداری حکم تخریب ویلای داماد شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی را تایید کرد

با ادامه افشاگری ها در مورد ابعاد فساد مالی و چپاول و غارتگری سران حکومت، بالاخره دستور داده شد که ویلای داماد شمخانی ویران شود.

محسن قائمی‌نسب، مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری، خبر داد که دیوان عدالت اداری رای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مبنی بر تخریب ویلای حسن میر محمدعلی، داماد علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در منطقه لواسان را تأیید ودستور تخریب از سوی این دیوان تایید شده است.

خبرگزاری آمدنیوز در گزارشی از  رانت اطلاعاتی سیدحسن میر محمدعلی داماد علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی خبرداده و گفته است  که وی در یک پروژه از ده‌ها پروژه‌ی اقتصادی و رانتی خود، دست‌کم ۴۵ میلیارد تومان سود کرده است .

آمد نیوز نوشته است که بر اساس اسنادی که در اختیار دارد، حسن میرمحمدعلی داماد علی شمخانی با خرید ۵۰۰ دستگاه خودروی رنو ساندرو اتوماتیک از مزایده شرکت پارس خودرو و صدور کارتکس به نام محمدطه میرمحمدعلی فرزند چهار ساله‌اش، دست‌کم ۴۵ میلیارد تومان سود خالص را در جیب خود گذاشته است.

در این گزارش امده است که داماد علی شمخانی به سبب رانت اطلاعاتی ناشی از نزدیکی به مقامات ارشد کشور، پیش از خروج شرکت رنو از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، به مدیرعامل شرکت پارس خودرو معرفی شد تا برنده‌ی مزایده‌ی این شرکت برای خرید این خودروها باشد. اندک زمانی بعد، با خروج شرکت رنو فرانسه از ایران، خودروهایی که داماد علی شمخانی هر دستگاه آن را در مزایده، ۶۰ میلیون تومان خریداری کرده بود، در بازار به دست‌کم ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافت!

در وب‌سایت OTEX، حداقل قیمت رنو ساندرو در ایران ۱۴۲ میلیون تومان و حداکثر قیمت آن ۲۰۴ میلیون تومان است.

پاسدار علی شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی حکومت و نزدیک به علی خامنه ای پیشتر از فساد داماد خود ابراز برائت کرد، اما جای سؤال این‌جاست چه کسی وی تا به اینجا حمایت کرده است ؟   آیا با ابراز برائت ساده، می‌شود چنین مفاسد بزرگی را مخفی کرد یا باعث پیشگیری آن نشد؟ و چرا وزارت اطلاعاتی که تنها “ادعای” برخورد با مفاسد را دارد، در برابر فساد داماد دبیر شورای‌عالی امنیت ملی سکوت اختیار کرده است؟ اما  چندین فعال محیط‌زیستی و مدنی و اجتماعی را به اتهام گزاف جاسوسی و امنیتی در زندان‌های انفرادی نگاه داشته، است ؟

یکی از فعالین رسانه‌ای اصولگرا با انتشار پستی در صفحه توییترش، تصویر جدیدی را از فرایند تکمیل عمارت حسن میرمحمدعلی منتشر کرد و نوشت: این عکس عمارت حسن میرمحمدعلی داماد شمخانی است! اون طبقه‌ای که روی اون پرچم امام‌حسین رو به “نیزه” کردن، و چندطبقه‌ی زیرین اون، حکم ماده۱۰۰ تخریب دارن! اما الان ماه‌هاست که بشکل عجیبی با گرفتن دستور موقت توقف اجرای حکم، از دیوان عدالت اداری، عمارت رو تکمیل و به پرچم رسیدن!