دیپلمات ارشد آمریکایی: «حزب الله به نیابت از سوی رژیم ایران، عملیات تروریستی علیه اسرائیل تدارک می بیند

حزب الله همچنین تایید کرده که با زیرپا گذاشتن قطعنامه شورای امنیت، بیش از یکصد هزار موشک و راکت و خمپاره از رژیم ایران دریافت کرده است

معاون وزیر خارجه ایالات متحده که از اسرائیل دیدن کرده بود، حزب الله لبنان را متهم ساخت که برای خوش خدمتی به حکومت اسلامی ایران، در جستجوی راه های تازه ای است تا بتواند به یک رشته حملات تروریستی جدید علیه اسرائیل دست بزند.

خانم آندریا تامپسون معاون وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین المللی، همزمان با بیان این سخنان، از یک تونل تهاجمی حزب الله که به داخل اسرائیل حفر شده بود دیدن کرد و به خبرنگاران گفت که این گروه تروریستی تحت فرمان حکومت اسلامی ایران، عملیات تروریستی بیشتری را علیه اسرائیل تدارک می بیند.

خانم تامپسون که برای بررسی عملیات اسرائیل در کشف تونل های تهاجمی حزب الله به اسرائیل آمده بود، دو روز پیش (چهارشنبه) در توییتر خود نوشت که حزب الله لبنان، با برخورداری از حمایت رژیم ایران  عملیات تروریستی بیشتری را علیه اسرائیل تدارک می بیند.

او نوشت که حزب الله در واقع مزدور حکومت ایران است و به صورت نیابتی از جانب رژیم ایران، علیه اسرائیل عمل می کند.

ارتش اسرائیل به مدت چند هفته در خط مرزی با لبنان، همه نقاط را به دقت بررسی کرد و جمعا هفت تونل شناسایی شد که شماری از آن ها به داخل خاک اسرائیل نیز رسیده بود. حزب الله لبنان قصد داشت از طریق این تونل ها نیرو وارد اسرائیل کرده و ارتش این کشور را غافلگیر سازد.

حفر این تونل های تهاجمی از چهار سال پیش آغاز شده بود و اسرائیل از آن اگاهی کامل داشت، ولی به حفظ اسرار آن ادامه داد. ولی پس از آن که حفر چند تونل به داخل خاک اسرائیل نیز رسید، ارتش تصمیم گرفت این امر را علنی سازد و به سازمان ملل و شورای امنیت نشان دهد که حزب الله لبنان، به نیابت از جانب حکومت اسلامی ایران، با زیرپا گذاشتن قطعنامه شورای امنیت، به تدارک عملیات تهاجمی ادامه می دهد.

حزب الله همچنین تایید کرده که با زیرپا گذاشتن قطعنامه شورای امنیت، بیش از یکصد هزار موشک و راکت و خمپاره از رژیم ایران دریافت کرده است.