ادعای یک دیپلمات پاکستانی: «اسرائیل با استفاده از اختلاف اعراب، بذر نابودی خود را می‌کارد»

یک دیپلمات پاکستانی در اظهار نظری گفت:اسرائیل با استفاده از اختلاف اعراب، بذر نابودی خود را می‌کارد

سفیر پیشین پاکستان در افغانستان با استفاده از واژه صهیونیست به جای ملت و کشور اسراییل گفت: هرچند صهیونیست‌ها با بهره برداری از اختلافات فعلی در جهان عرب دستور کار الحاق، اشغال و نسل کشی فلسطینیان را پیش می‌برند اما آنان در حقیقت به دست خود بذرهای نابودی را می‌کارند.

«رستم شاه مهمند» در مقاله‌ای با عنوان «الحاق کرانه باختری و صلح» که روز پنجشنبه در روزنامه پاکستانی “اکسپرس تریبیون” منتشر شد، نوشت: رژیم صهیونیستی از اختلافات میان اعراب برای پیشبرد دستور العمل اشغال و اخراج فلسطینی‌ها از سرزمین خودشان استفاده می‌کند.

وی اظهار داشت: اسرائیلی‌ها بذر نابودی را با دستان خود می‌کارند و این حقیقتی است که تاریخ به ما می‌آموزد.

این دیپلمات پاکستانی افزود: در صورتی که اجرای طرح الحاق ایده حل مسئله فلسطین مانند راه حل دو کشور از بین می‌رود، تعداد بیشتری از فلسطینی‌ها از خانه و زمین‌های خود آواره می‌شوند، سیاست آپارتاید در سرزمین‌های اشغالی عمیق‌تر شده و ضمن افزایش خشم میان گروه‌های مقاومت فلسطینی، این موضوع باعث بی‌ثبات‌تر شدن جهان عرب خواهد شد.

سفیر پیشین پاکستان در افغانستان اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با حمایت بی‌بدیل حاکمیت آمریکا پایدار و پرورش یافت. اما گویی این کافی نبود و واشنگتن همچنان به حمایت از تل آویو و ترغیب آن برای چپاول و غصب بیشتر سرزمین‌های اسلامی- عربی و افزایش ایجاد شهرک‌های غیرقانونی که منجر به آوارگی فلسطینی‌ها شده، ادامه می‌دهد.

سفیر پیشین پاکستان در افغانستان گفت: بیشتر کشورهای اروپایی طرح الحاق سرزمین‌های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و صدای اعتراض از کشورهای اسلامی نیز شنیده می‌شود اما به نظر می‌رسد اسرائیل با صرف نظر کردن از سرزنش و محکومیت جهانی، چشم به پیروزی خود دارد زیرا از حمایت و پشتیبانی ایالات متحده آمریکا برخوردار است.

بنیامین نتانیاهو از چند هفته پیش اعلام کرده بود که برنامه الحاق بخشی از کرانه باختری به خاک اسرائیل تا پایان ماه ژوئن و یا اولین روز از ماه ژوئیه (امروز) عملی خواهد شد، ولی خود او شب گذشته گفت که دیدارهای مشورتی با مقامات ارشد آمریکایی ادامه دارد و هنوز نقشه نهایی آماده نشده است.