رئیس سازمان پدافند غیرعامل: آمریکا مدتی است جنگ سایبری را آغاز کرده است

پاسدار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم، از توان ایالات متحده در اجرای جنگ سایبری علیه حکومت ایران ابراز نگرانی کرد و گفت:  «آمریکا جنگ سایبری شدید ی را علیه ایران را آغاز کرده است». جلالی پیشتر ادعا کرده بود که رژیم ایران در جنگ سایبری از پیشگامان جهان بوده و از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند بر آمریکا چیزه شود. ولی اکنون از قدرت رقیب، علنا ابراز نگرانی می کند.

پاسدار جلالی در این رابطه افزوده گفت:  این رفتار آمریکا یک “خطای استراتژیک” است و ایران “به طور قاطع دفاع سایبری” را در پیش خواهد گرفت.

پاسدار جلالی پیشتر  گفته بود روزانه ۵۰ هزار حمله سایبری و سالانه حدود “هشت حمله جدی” سایبری توسط امریکا به ایران انجام می‌شود.

آقای جلالی به جزئیات این حملات اشاره نکرد و گفت که حملات جدی سالانه “کنترل” شده‌اند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت  حکومت ایران نیز پیشتر در گفت و گو با مقامات ایران گفته بود  خواستار “هوشیاری کامل” صنعت نفت ایران در برابر “تهدید‌های فیزیکی و سایبری” است.

به گزارش برخی منابع خبری در ایران  پس از حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان، حملات سایبری تلافی‌جویانه علیه ایران آغاز شده است .

وب‌سایت امنیت سایبری “نت‌بلاکس” خبر داد که اقدامات محدود سایبری علیه زیرساخت‌های کامپیوتری وزارت نفت ایران و برخی از شرکت‌های پتروشیمی رخ داده است.

حکومت ایران صحت این گزارش را رد کرد ولی همان روز خبرگزاری آسوشیتدپرس و روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش دادند که آمریکا گزینه حمله سایبری به تاسیسات نفتی ایران را در نظر دارد.و اکنون نیز پاسدار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل  این حملات سایبری را تایید می کند .