آخوند ذوالنور: اگر ملاک رضایت مردم باشد، روحانی باید به دستور خامنه ای هزار بار اعدام شود

آخوند پاسدار مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ، خطاب به حسن روحانی نوشت که اگر ملاک برای تصمیم‌گیری «خواست اکثر مردم» باشد، «امروز اکثریت قاطع» مردم از رئیس‌ جمهوری ناراضی هستند و باید خامنه‌ای دستور بدهد که روحانی «هزار بار اعدام شود».

حسن روحانی سه روز پیش  در یک سخنرانی با اشاره به رویدادهای صدر اسلام گفته بود که «امام حسن» با معاویه صلح کرد، چون «اکثریت قاطع جامعه و مردم» خواهان صلح بودند.

آخوند پاسدار ذوالنوری در توییتی با انتشار این اظهارات کنایه‌آمیز، در پاسخ به حرف‌های اخیر حسن روحانی درباره صلح «امام حسن» نوشته است: اگر طبق نظر اکثریت مردم بخواهیم تصمیم‌گیری کنیم، چون اکثر مردم از عملکرد روحانی ناراضی هستند، باید دستور اعدام او صادر شود.

منتقدان و تندروهای حکومت  این سخنان روحانی را مقدمه‌سازی و تمایل برای مذاکره با آمریکا توصیف کرده‌اند.

مجتبی رضاخواه، نماینده اصولگرای مجلس هم در توییتی نوشته است که حسن روحانی تاریخ اسلام را تحریف کرده و قبلا نیز با استناد به وقایع کربلا، از آن درس مذاکره گرفت تا تحریم‌ها را بردارد، ولی «تحریم‌ها که برداشته نشد، اما نرخ ارز ده برابر شد».

آخوند احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد نیز در این باره گفته  است که صلح «امام حسن» با معاویه نتیجه خواست اکثریت مردم نبود، بلکه «خواص» و «آدم‌های سازگار با دشمن» به امام دوم شیعیان «خیانت کردند».

آخوند محمد کاظم مدرسی عضو شورای فرهنگی نیز گفته است: ایجاد دوگانه “جنگ و صلح” در جامعه سیاست صحیح اسلامی نیست.حکومت صاحب دارد و مردم حزب الهی ما در مقابل رهبری ایستادن را هم به عنوان یک شیطنت برای بعضی از افرادی که دارند شیطنت می‌کنند تشخیص می‌دهند، ما شک نداریم برخی حرکت‌ها برای دو قطبی‌سازی و جمعی را در مقابل سیاست‌های کلی نظام قرار دادن است

باید گفت که حکومت ایران ، زمامداری خود را با دوران اسلام شبیه می داند و این شبیه‌سازی و ربط‌ دادن مذاکره با آمریکا با صلح امام حسن در ادبیات سیاسی حکومت ایران سابقه‌دار است.

خبرگزاری تسنیم که به سپاه پاسداران نزدیک است، در واکنش به این گمانه‌زنی‌ها نوشت که از نظر رهبر جمهوری اسلامی امام دوم شیعیان «به‌ دلیل خیانت خواص و ناآگاهی جامعه، برای حفظ جان شیعیان مجبور به صلح با معاویه شد» و خامنه‌ای «اوضاع کنونی کشور را قابل مقایسه با دوران صلح امام حسن نمی‌دانند».

تندرویان حکومت بر خلاف دولت روحانی شرایط کنونی ایران را با توجه به خروج ترامپ از برجام، با دوران امام حسن برابر و مشابه نمی دانند .

روزنامه اصولگرای رسالت نیز  با اشاره به همین وضعیت خطاب به روحانی نوشت که رئیس ‌جمهور ایران نه سیاست می‌داند و نه دین می‌فهمد.