رئیسی به شیوه دروغ پردازی های روحانی: «کمبود کالاهای اساسی برطرف شده و واکسن داخلی و خارجی هم به بازار می آید

آخوند ابراهیم رئیسی کوتاه مدتی پس از آغاز ریاست جمهوری، به همان شیوه های دروغ پردازی دوران حسن روحانی، ادعا کرد که هرگونه کمبود کالا و مایحتاج عمومی رفع شده و نیازهای اساسی مردم به اندازه کافی در انبارها وجود دارد.

این ادعا امروز (چهارشنبه) در حالی مطرح شد که مردم همچنان از کمبود شدید کالا شکایت می کنند و به ویژه می گویند که نبود دارو در داروخانه ها همچنان ادامه دارد و باندهای مافیایی برای به دست آوردن سود بیشتر اجازه نمی دهند که داروهای وارداتی، از گمرک ترخیص شود و در اختیار داروخانه ها قرار گیرد.

آگاهان این خبر را تایید می کنند که در بندرعباس صدها هزار تن کالا هنوز ترخیص نشده و در انبار فرودگاه بین المللی ایران نیز مقادیر کلانی دارو و کالاهای پزشکی وجود دارد که صاحبان نفوذ اجازه ترخیص نمی دهند تا همچنان بتوانند بهای داروهای موجود را همچنان بالا برند.

معلوم نیست که چگونه دولت رئیسی در همان روزهای نخست کار خود توانست است با این سرعت کمبود کالا در بازار را برطرف کند، ولی او امروز صریحا ادامه کرد که هم اکنون، دیگر کمبودی وجود ندارد.

محکومیت رئیسی در دنباله دروغ پردازی های خود گفت: «اخبار خوبی نیز از افزایش واردات واکسن و تولید آن در داخل کشور داریم».

این ادعا در حالی مطرح می شود که دست اندرکاران امور بهداشتی و درمانی در بسیاری از بیمارستان های ایران امروز گفتند که به علت تمام شده واکسن، تزریق برای اکثر اهالی متوقف شده است و خطر مرگ همچنان با شدت بیشتر، گروه هایی از مردم را که در معرض خطر هستند، تهدید می کند.

همچنین معلوم نیست که رئیسی بر چه اساسی ادعا می کند که بزودی ماکسن بومی نیر وارد بازار خواهد شد و در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، تنها واکسنی که در ایران مطرح است “برکت” نام دارد که نهادهای وابسته به سپاه پاسداران برای تولید آن تلاش می کند. ولی این واکسن به طور کامل مورد تست بالینی قرار نگرفته و هیچ مرجع علمی بین المللی آن را مورد تایید قرار نداده و اطلاعات لازم نیز درباره آن انتشار نیافته تا بتوان درباره آن قضاوت علمی کرد.

همچنین، خود دست اندرکاران تولید واکسن و مسؤولان “برکت” می گویند که آن ها فاقد زیرساخت صنعتی لازم هستند تا بتوانند به تولید انبوه بپردازند.

سپاه پاسداران وعده داده بود که این واکسن در اواخر اسفندماه گذشته به بازار آید. ولی با آن که شش ماه از آغاز سال خورشیدی جدید می گذرد، هنوز هیچ پیشرفتی در این زمینه به دست نیامده و دروغ پرداری حکومت خطاب به ملت، و وعده های دروغین همچنان ادامه دارد.

کارشناسان می گویند: هر روز که واردات واکس به تعویق افتد، ممکن است چند صد نفر بر شمار قربانیان افزوده شود.