رئیسی در کاسه لیسی آشکار نسبت به خامنه ای: «موفقیت ما در مبارزه با کورونا در سایه دستورات مقام معظم رهبری بود»

در همان حال که کورونا همچنان در ایران بیداد می کند و رژیم ایران در رسیدگی به این فاجعه انسانی بدترین پیشینه را برای خود رقم زده، دولت آخوند رئیسی در صدد برآمد “جشن غلبه بر کورونا را برگزار کند. این تصمیم چنان نابخردانه و ناشیانه است که علی خامنه ای ناچار شد دستور دهد که دولت از برگزاری این نمایش مضحک، در شرایطی که هنوز شمار قربانیان روزانه همچنان سه رقمی است دست بردارد.

امروز (شنبه) اعلام شد که علیرضا مرندی، در سمت مشاور مقام رهبری با فرستادن نامه ای برای بهرام عین اللهی وزیر بهداشت دولت رئیسی، به او دستور داد که چنین برنامه ای را باطل کند.

عین اللهی پیشتر اعلام کرده بود که همزمان با برگزاری “جشن پیروزی بر کورونا” دولت رئیسی قصد دارد همه محدودیت های اجتماعی در رابطه با کورونا را نیز باطل سازد.

دولت رئیسی در حال قصد برگزاری این جشن را دارد که شمار کل افرادی که در ایران هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند زیر هفده میلیون نفر است و این در حالی که رئیسی هفته پیش قول داده بود که در ظرف “چند روز آینده” شمار واکسینه شدگان به هفتاد درصد خواهد رسید. بدیهی است که هیچکس انتظار نداشت این وعده دروغین عملی شود.

باز در همین رابطه، آخوند رئیسی در سفری که به کهگیلویه و بویراحمد رفته در نطقی مبارزه رژیم با کورونا را بسیار موفقیت آمیز خواند و ادعا کرده گفت که این دستاورد، همگی در نتیجه دستورات “داهیانه” رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بوده است. گرچه این سخنان نیز جنبه یک شوخی بی مزه دارد، ولی متن آن به طور کامل از رادیو و تلویزیون حکومت اسلامی ایران پخش شد.

رئیسی در سخنان خود، از جمله چنین گفت: «مقام معظم رهبری همه امکانات حکومت اسلامی برای مبارزه با کورونا را وارد میدان کرد».

او پرسیده گفت: «رمز موفقیت حکومت اسلامی ایران در مبارزه با کورونا چی بود؟» و خود پاسخ داده گفت: «رمز موفقیت ما آن بود که مقام معظم رهبری هدایت کردند و همه ظرفیت نظامی را پای کار آوردند».

او توضیح نداد که خامنه ای کدام “ظرفیت” ها را وارد میدان مبارزه با کورونا کرده و اگر چنین امکانی را داشته، چرا در یک سال و نیمی که از آغاز آن گذشته از این ظرفیت ها استفاده نکرده است.

شاید اشاره رئیسی به این بود که کوتاه مدتی پس از آغاز ریاست جمهوری رئیسی، به ناگهان چند میلیون دوز واکسن وارد ایران گردید که سفارش اصلی آن ها در دولت حسن روحانی داده شده و پول آن پرداخت گردیده بود، ولی خامنه ای و سپاه پاسداران، با ایجاد موانع مختلف امکان واردات آن ها را نمی دادند، که این خود نیز لکه ننگی بر پیشانی رژیم و قربانی کردن جان مردم ایران است.

دستور پرهزینه خامنه ای در مورد ممنوعیت واردات واکسن های آمریکایی و بریتانیایی به ایران، خطایی بود که هر روز اعتراض نسبت به آن گسترده تر می شود و حتی نهادهایی در داخل و خارج از ایران خامنه ای را به ارتکاب جنایت متهم ساخته و خواهان محاکمۀ او در یک دادگاه بین المللی هستند.