رئیسی: «دستور رهبر انقلاب علیه فایزر و کرونا، مبارزه با استکبار اقتصادی بود و جان مردم ایران را نجات داد»

آخوند ابراهیم رئیسی در سخنانی، دستور علی خامنه‌ای را برای جلوگیری از واردات وکسن‌های آمریکایی فایزر و مدرنا، و آسترازنکا که در بریتانیا ساخته شده، تصمیم او را “حکیمانه” خواند و ادعا کرد که دستور رهبر حکومت، بخشی از مبارزه با استکبار اقتصادی بوده و جان شمار بزرگی از مردم ایران را از مرگ نجات داده است.

آخوند رئیسی با این مجیزگویی و دروغ پردازی، می‌کوشد دین خود را به خامنه‌ای که اور را به ریاست جمهوری رساند، ادا کند.

رئیسی در حالی این سخنان را بر زبان می‌آورد که کرونا به ویژه گونه مسری‌تر و کشنده‌تر آن موسوم به دلتا، هر روز بیش از ده‌ها هزار ایرانی را مبتلا می‌سازد که حدود یک هزار تن از آن‌ها جان می‌بازند. رژیم شمار جان باختگان در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر آدینه را، ۵۲۷ نفر اعلام کرد، ولی ارزیابی شده که بیش از  یک هزار نفر جان سپرده‌اند.

رئیسی در موجه جلوه دادن فرمانه خامنه‌ای و “حکیمانه” خواندن آن، رفتار خامنه‌ای را ایستادگی در برابر استکبار اقتصادی توصیف کرد ولی درباره منظور خود توضیحی نداد.

شاید منظورش آن بود که اگر آمریکا رژیم ایران را تحریم اقتصادی می‌کند، پس، اگر حکومت ایران نیز از خرید واکسن ساخت آمریکا یا انگلیس خودداری ورزد، به اقتصاد آن‌ها آسیب می‌رساند و مقابله به مثل می‌کند.

این نوع تبیین رفتارهای خامنه‌ای، که اکنون بسیاری از مردمان ایران آن را “ابلهانه” و فاجعه بار می‌خوانند، امیدی باقی نمی‌گذارد که دولت رئیسی واقعا تصمیم داشته باشد برای ریشه کن کردن کرونا و یا دست‌کم به حداقل رساندن شمار قربانیان و مبتلایان، به هیچ اقدام جدی‌ای دست بزند.

جعفر پناهی فیمساز و هنرمند ایرانی که پیامش امروز (آدینه) در رسانه های همگانی قرار گرفت، علی خامنه‌ای را به علت این تصمیم یک مجرم خواند و او را مسؤول قتل هزاران ایرانی دانست.

بیشتر بخوانید: جعفر پناهی، خواستار پاسخگویی خامنه‌ای به دلیل به خطر انداختن جان ۸۵ میلیون ایرانی و مرگ صدها هزار نفر شد

آخوند رئیسی در سخنان خود ادعا کرد که علت صدور این دستور از جانب خامنه‌ای آن بوده که وی نمی‌خواسته است مردم ایران آزمایشگاه واکسن‌های انگلیسی یا آمریکایی شوند. ولی واقعیت آن است که واکسن‌های نامبرده همه مراحل آزمایشگاهی را با موفقیت گذرانده و مورد بررسی دقیق سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته بودند که سخنگیرترین نهاد جهانی در مورد اعطای جواز فروش به هر نوع داروی جدید می‌باشد.

علاوه براین، پیش از آن که خامنه‌ای این دستور خود را صادر کند، ده‌ها میلیون دوز از این واکسن، توسط ده‌ها کشور جهان و از جمله اسرائیل خریداری شده و به مردم تزریق می‌شد.

علی خامنه‌ای در سخنان خود ادعا کرده بود که آمریکا و انگلیس می‌خواهند با شناختی که از ژن ایرانیان دارند، موادی وارد واکسن کنند که موجب مرگ همگانی ایرانیان گردد.

خامنه ای بدین سان، خود را در مقام بزرگترین کارشناس بین المللی واکسن‌ شناسی قرار داده بود و این در حالی است که در مورد برقراری قرنطینه و یا خودداری از آن، در این هفته گفت که تخصصی ندارد و هرچه کارشناسان تصمیم بگیرند، باید به اجرا گذاشته شود.

رئیسی در سخنان خود در حمایت از رفتار به گفته او، “حکیمانه رهبر معظم انقلاب”، توضیح نداد که چرا ایران حتی میلیون‌ها واکسنی را که قرار بود نهاد بین المللی “کوواکس” به ایران بفرستد دریافت نکرد. این واکسن‌ها از نوع مدرنا و فایزر بود که رژیم ایران حاضر به دریافت آن شند.

فیلم کوتاهی از سخنان آخوند ابراهیم رئیسی: