رئیس‌جمهوری آمریکا گفتگو با اردوغان را خوب و سازنده دانست

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه  از ترامپ دعوت کرده است که به آن کشور سفر کند

رئیس‌جمهوری آمریکا در یک پیام توییتری از تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خبر داد و نوشت:درباره داعش عملیات مشترک در سوریه و خروج آرام و بسیار هماهنگ شده نیروهای آمریکایی از سوریه به توافقات خوبی رسیدیم.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه  از ترامپ دعوت کرده است که به آن کشور سفر کند.

این دعوت نشان از آن دارد که روابط سرد میان آمریکا و ترکیه گرم شده و دو رهبر همانطور که دونالد ترامپ بدان تاکید کرده بود گفتگوی مفصل و سازنده با هم داشتند.

به گفته دونالد ترامپ دو رهبر درباره مسائل تجاری نیز بحث کردند.

تصمیم روز چهارشنبه ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه با واکنش‌های زیادی روبرو شده است اما ترامپ می‌گوید دلیلی ندارد که آمریکا به عنوان پلیس منطقه هزاران میلیارد دلار پول هزینه کند و جان سربازان آمریکایی را به خطر بیندازد و در عین حال چیزی هم به دست نیاورد.

خروج از سوریه یکی از وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ بود.

دونالد ترامپ می‌گوید قبل از آمدن او داعش مهار نکردنی بود و حال داعش شکست خورده و کشورهای منطقه از جمله ترکیه می توانند به راحتی به حساب داعش برسند و این در حالی است که نماینده آمریکا در ائتلاف جهانی علیه داعش تنها حدود ۱۰ روز قبل در یک کنفرانس خبری گفته بود که اگر داعش را شکست خورده بدانیم بی دقتی کرده ایم و تأکید کرد که هیچ کسی نمی‌تواند داعش از بین رفته فرض و هیچ کس هم نباید اینقدر ساده دل باشد.