رئیس بانک مرکزی ایران، توسط آمریکا تحریم و به حمایت از تروریسم بین المللی متهم شد

ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران، امروز تحت تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفت.

علاوه بر ولی الله سیف، سه شخص دیگر و همچنین بانک اسلامی «البلاد» که در عراق قرار دارد، در فهرست تحریم‌های جدید ایالات متحده قرار گرفتند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که علاوه بر ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران، «علی طرزعلی» معاون بخش بین‌الملل بانک مرکزی ایران، «کریم ارس حبیب» مدیرعامل عراقی بانک البلاد در عراق و یک مقام رسمی و کلیدی در حزب الله لبنان به نام «محمد قصیر» نیز تحریم می شوند.

افرادی که امروز توسط آمریکا تحریم شدند، به حمایت از تروریسم بین‌المللی متهم شده‌اند.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، با صدور بیانیه ای، امروز سه شنبه (۲۵ اردیبهشت ماه / ۱۵ مه) رئیس بانک مرکزی ایران را متهم کرد که از طریق بانک «بلاد اسلامی» در عراق و به نمایندگی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با انتقال مخفیانه میلیون‌ها دلار پول، به عملیات خشونت آمیز گروه تروریستی حزب‌الله لبنان یاری رسانده است.

وزیر خزانه داری آمریکا گفت: “ایالات متحده به ایران اجازه سوء استفاده فزاینده از سیستم مالی بین المللی را نخواهد داد. جامعه جهانی باید در برابر تلاش های فریبنده ایران برای حمایت مالی از حلقه های تروریستی مراقب باشد.”

در بیانیه وزارت خرانه داری آمریکا آمده است که اقدام امروز، استفاده ایران از یک شبکه بانکی “بحرانی” را متوقف می کند و دنباله‌ی اقدامات مشترک روز پنجشنبه آمریکا و امارات متحده عربی برای اخلال در کار یک شبکه وسیع خرید و فروش ارزهای خارجی در انتقال میلیون ها دلار پول است.

خزانه داری آمریکا می افزاید که هر دو اقدام (تحریم های امروز و پنجشنبه)، به منظور خفه کردن توانایی ایران برای سوء استفاده از سیستم مالی ایالات متحده و سیستم های مالی منطقه ای است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، هشتم ماه مه با اعلام خروج آمریکا از برجام دستور داد که تحریمهای گذشته‌ی ایران دوباره اعمال شوند. این تحریمها در دو دوره ۹۰ و ۱۸۰ روزه بازخواهند گشت.

 

5 دیدگاه‌

 1. بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا: نباید به‌دنبال تغییر رژیم در ایران باشیم زیرا از کجا معلوم برای نمونه قاسم سلیمانی سپاه پاسداران خود را در موقعیت خیلی خوبی قرار ندهد و جای آیت‌الله خامنه‌ای را نگیرد؟
  خواهشمندم که سخنان امروز وزیر خارجه بریتانیا را با تفسیر باز نشر کنید تا ضمن روشنگری, هموطنان نیز به ایشان پاسخی درخور بدهند.
  این تهدید آشکار لابی اسرائیل در آمریکا است که اگر برای تغییر حکومت ایران تلاش کنید ما کسانی را در ایران روی کار خواهیم آورد که شما از آنها میترسید.
  آقایان انگلیسی (و اروپایی)؛ بی تردید مزدوران شما از رفسنجانی گرفته تا روحانی برای مردم ایران و خاورمیانه به مراتب خطرناکتر و مخربتر از افرادی مانند قاسم سلیمانی بوده و هستند که حداقل در مکتب شما درس دزدی, بیشرافتی و خیانت نخوانده اند.
  اگر شما کفتارهای انگلیسی (و اروپایی) پنجه کثیفتان را از تن این ملت بیرون آورید خواهید دید که انتخاب آنها مصدق ها و امیرکبیرها خواهند بود؛ که کابوس چند صد ساله غارتگری شما را سخت پریشان خواهند ساخت.
  پس شما هم مراقب باشید زیرا ملت ایران تنها با کمی افشاگری توسط آمریکا و روسیه آنچنان از شما متنفر خواهد شد که انتقامی بی نظیر در تاریخ از شما بستانند.
  یک پیام ویژه هم برای ملکه انگلیس دارم؛ شما که ادعای والامقامی, عالیجنابی و اصالتتان گوش فلک را پاره کرده باید شرم کنید که این مقام و ثروت را از صدقه سر چند آخوند فاسد و فریب جماعتی ساده دل در گوشه و کنار دنیا بدست آورده اید. بی تردید یک فقیر با شرافت و دلسوز مردم به هزاران شاهنشاه چون شما برتری دارد.

 2. خروج امریکا از برجام بواسطه مخفیکاری ایران و عدم اجازه ورود طرفهای اصلی برجام یعنی غربیها به کشور و حتی جلوگیری از حضور غربیها و دیگر کشورها در اجرای پروژه های مورد قرارداد بمنظور جلوگیری از افشای فعالیتهای مخرب و همینطور مداخله گسترده در امور سیاسی و اجتماعی کشورهای دیگر بخصوص غرب که حاصل ان افزایش جعیت مسلمانان تروریست مهاجر و ناامنیهای مختلف فردی و گروهی است. کدام قانون امریکا را موظف به تقدیم کشورش به تروریسم ایرانی به بهانه رعایت توافق احمقانه برجام میکند حتی اگر قانونی مثل مهاجرت باعث خطرساز شدن باشد باید قانون تغییر کند و برجام تنها یک توافق است و هرلحظه هر فرد میتواند از ان خارج شود.ایران بزرگترین خطر برای جهان بشریت است.

Comments are closed.