رئیس بیمارستان اهواز: «اکثر مراجعه کنندگان، معلوم می شود به کورونا مبتلا شده اند»

رئیس بیمارستان رازی اهواز، در رابطه با خطر کورونا هشدار داد که اوضاع خوزستان در حال بحرانی تر شدن است. وی  گفت: ویروس کورونا در خوزستان به شدت در حال افزایش است  و بیش از۵۰  درصد از مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان‌ به علت ابتلا به کورونا باید بستری شوند.

فرهنگ کره‌بندی، افزود: وضع به قدری خراب است که از هر دو مراجعه‌ کننده به بیمارستان رازی، باید یک نفر بستری شود.وی در ادامه گفت: در حال حاضر «حدود ۶۰ بیمار با زجر تنفسی در ICU مستقر هستند و وضعیت این بیماران به شدت اسف‌بار است».

رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز نیز گفت:  در حال حاضر ۳۰ کودک مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری‌اند و در میان این کودکان، نتیجه تست کرونای چهار نفر مثبت شده است

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان‌ها گفت : چرا حقیقت را به مردم نمی گویید اعلام وضعیت سفید در برخی شهرها، کاملا دروغ است و این گونه  اعلام کردن ها عواقب  خطرناکی به دنبال دارد.

کیانوش جهانبخش، ضمن  هشدار به پیامد اقدام حسن روحانی و ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص اعلام وضعیت سفید در برخی از شهرها، گفت:

«متاسفانه هنوز وضعیت عادی نشده است و شرایط مطلوبی وجود ندارد و اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا به دستور رییس جمهور اعلام کرده است که برخی از شهرها وضعیت سفید در رابطه با ویروس کرونا دارند و مدارس  و اماکن مذهبی می‌توانند از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز به کار کنند و مراسم‌ها برگزار گردد، تصمیم خطرناکی است».

وی افزود: «دولت معتقد است  که بشر باید به زندگی در شرایط کرونا عادت کند و خود را با شرایط سخت‌تری تطبیق دهد اما تا زمانی که ما به حقوق شهروندی، بهداشت فردی و سلامت محیط زیست اهمیت ندهیم همین وضعیت خواهد بود، معتقدیم که شرایط باید کم کم عادی شود و باید برای آن برنامه داشته باشیم.اما به چه قیمتی .مردم دارند قربانی می شوند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان‌ها با اشاره به اعلام شروع پیک جدید شیوع کرونا در ۱۵ استان کشور، گفت که با این شرایط و با وجود آزاد بودن ترددهای بین استانی تمام نقاط کشور در خطر شیوع ویروس کرونا هستند و ما نمی‌توانیم بدون اینکه کنترلی بر ورودی و خروجی شهرها داشته باشیم در یک یا چند شهر وضعیت عادی و سفید اعلام کنیم.

همچنین معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت:   ۸۰ درصد از مبتلایان جدید به کرونا در دزفول جزو موارد تماس نزدیک با بیمار قبلی بوده‌اند لذا شهروندان قرنطینه خانگی را تداوم دهند.

شاپور مسعود‌فر افزود:  به دلیل گستردگی چرخه انتقال، پروسه بیماریابی و شناسایی افرادی که در تماس با بیمار بوده‌اند، سخت و پیچیده است و از سویی با بروز مشکلاتی در آزمایشگاه، کمبود تجهیزات و خستگی مفرط کادر درمان نیز مواجه هستیم.