رئیس جامعه پزشکان متخصص:جناب روحانی آیا می دانید که  خیلی از مردم پول خرید ماسک و الکل را ندارند؟ 

رئیس جامعه پزشکان متخصص در ایران ، دولت را سبب افزایش آمار جدید کورونا در ایران دانست و گفت:  بازگشایی مشاغل بدون در نظر گرفتن تمهیدات پیشگیرانه در افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کورونا بسیار موثر بوده است.

دکتر ایرج خسرونیا، افزود: مساله مهم و اصلی این است که اگر عده زیادی از مردم کار نکنند گرسنه می‌مانند در حالی که این وظیفه دولتمردان است که در این شرایط حساس به مردم کمک مالی کنند و مردم مجبور نباشید کار کنند.

او گفت:  جناب روحانی آیا می دانید که  خیلی از مردم پول خرید ماسک و الکل را ندارند؟

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران افزود: موضوعی که در پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا نقش موثری دارد اما با توجه به وضعیت بد معیشتی مردم برخی امکان تهیه آن را نداشته و به این ترتیب ویروس بین آنها شیوع بیشتری می‌یابد.

دکتر خسرونیا تاکید کرد: وقتی مسائل بهداشتی رعایت نمی‌شود طبیعی است ویروس شیوع بیشتری بین مردم پیدا کند و مردم هم در این رابطه مقصر هستند.

او گفت:  شمار مبتلایان به کورونا بسیار بیشتر از آمار رسمی ارائه شده از سوی دولت است، چرا که بیشتر افراد مبتلا آزمایش نشده و جزو آمار محسوب نمی‌شوند.

او در حالی به عدم آزمایش برخی مبتلایان اشاره می‌کند که بسیاری از شهروندان از هزینه‌های بالای درمان شکایت داشته و آن را در عدم درمان مبتلایان و در نتیجه مرگ آنها موثر می‌دانند.

-خسرونیا گفت: دارو و بخش مراقبت ویژه هزینه بالایی دارد و در خصوص داروی خاص درمان کورونا نیز قاچاقچیان و دلالان نهایت سودجویی را کرده و فاصله فقیر و غنی را هم مشخص کردند.

همزمان با اظهارت رئیس انجمن پزشکان متخصص در ایران،  شمار زیادی از  مردم همچنان از هزینه‌های بالای درمان کرونا شکایت دارند اخیرا نیز  یکی از خبرنگاران رسانه رسمی دولت ایران نیز در این باره  نوشت: « یک  نسخه ناقابل برای درمان کورونا ۱۵۰ میلیون تومان آب خورده، تازه با هزار تا پارتی. یعنی تا حالا که فقط سه روز از بستری شدن گذشته ۲۰۰ میلیون تومان ناقابل هزینه شده.‏ حالا می‌فهمم چرا روزی نزدیک به ۲۱۰ نفر می‌میرند».

بازگشایی مشاغل و عدم اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه همه و همه در گسترش شیوع ویروس در این کشور نقش داشته است. پیشتر نیز  حسن روحانی، صراحتا اعتراف کرده بود که  اگر تعطیل کنیم مردم به خیابان‌ها می‌آیند.