رئیس جدید ستاد کل ارتش اسرائیل در مراسم دریافت سردوشی: قصد داریم ضربات دردناکتری بر دشمن وارد کنیم

ژنرال ایزنکوت که مقام ریاست ستاد را به جانشین خود واگذار میکند

رئیس جدید ستاد کل ارتش اسرائیل که امروز سمت خود را تحویل گرفت اظهار داشت که یکی از نخستین رسالت های خود را افزایش هرچه بیشتر توان تهاجمی ارتش برای آسیب رساندن هرچه دردناک تر به دشمن می باشد.

ژنرال گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش که مدت چهار سال در این سمت خدمت کرد، امروز در آئین رسمی که در وزارت دفاع در تل آویو در حضور بنیامین نتانیاهو انجام گرفت، این سمت را به ژنرال آویو کوخاوی تحویل داده که تا چندی پیش معاون اول او بود.

نخست وزیر که وزارت دفاع را نیز اخیرا خود به دست گرفت، در این آیین از خدمات ژنرال آیزنکوت به گرمی سپاسگزاری کرد و گفت که وی در دوران خدمت خود اقدامات زیادی برای قوی تر کردن ارتش انجام داده و با مشکلات امنیتی و دفاعی به خوبی رویارویی کرده و توان و هوشمندی خود را به اثبات رسانده است.

نخست وزیر و وزیر دفاع، در جریان اعطای سردوشی به رئیس جدید ستاد ارتش، برخی دیدارهای محرمانه و آشکار ژنرال آیزنکوت با فرماندهان ارتش های برخی از کشورهای عرب یادآور شد و آن را امری مهم در تحکیم همکاری های اسرائیل با ممالک عرب دانست که همگی، رژیم ایران را دشمن خود می دانند.

ژنرال آیزنکوت در این آئین گفت که او پس از چهل سال خدمت در ارتش که چهار سال آن در مقام فرمانده کل بوده، اکنون یونیفرم را از تن بیرون می آورد و لباس شخصی می پوشد، ولی همچنان امیدوار است که بتواند به ملت و جامعه خدمت کند.

او خطاب به جانشین خود، ژنرال کوخاوی گفت که افتخار می کند مقام حساسی مانند فرماندهی کل نیروها را به دست توانای او می سپارد.

ژنرال آویو کوخاوی که پس از ژنرال آیزنکوت سخنرانی کرد، از جمله گفت که از اهمیت و جدیت سمتی که به عهده می گیرد کاملا آگاه است و عزم جزم دارد ارتش اسرائیل را چنان قوی کند که دشمنان جرات تعرض نداشته باشند و اگر هم به چنین اقدامی بپردازند، چنان ضربه ای بر آنان وارد آید که از تعرض خود کاملا پشیمان شوند.

نخست وزیر و وزیر دفاع نیز در این مراسم گفت که اسرائیل سیاست های دفاعی و امنیتی خود را به وضوح اعلام داشته و در پی انجام آن ها خواهد کوشید و قوی تر از گذشته، در برابر تهدیدهای دشمن پایداری خواهد کرد.

رئیس جدید ستاد کل راست در کنار نخست وزیر و رئیس پیشین ستاد در آئین امروز

یک دیدگاه

  1. و این عمل عزت و قدرت اسرائیله درود وبرکت بر تک به تکتون دوستتون دارم دستهای همه قوم اسرائیل را از کوچک تا بزرگ می بوسم درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.