رئیس جدید قوه قضائیه، از بخش کوچکی از رشوه خواری های گسترده در آن نهاد پرده برداشت

رئیسی در عین این افشاگری تکان دهنده، ادعا کرده گفت که او به عنوان رئیس قوه قضائیه، “در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی ندارد”

ابراهیم رییسی، رییس قوه قضائیه حکومت ایران  از یک مورد دیگر از فساد مالی گسترده در همه بخش های قوه  قضائیه حکومت و قضات دادگاه ها پرده برداشت و فاش ساخت که رشوه خواری در ابعاد گسترده در این دستگاه که مسؤول اجرای عدالت، و دفاع از حق است، جریان دارد .

رییسی، در نشست اجلاسیه مجلس خبرگان از جمله گفت : دست اندرکاران قوه قضائیه رشوه های کلانی می گیرند که از یک آپارتمان کوچک آغاز می شود و ممکن است به حد یک ویلای بزرگ برسد. هدف رشوه دهندگان آن است که قضات، رای خود را به سود طرف ناحق صادر کنند و بدین سان عدالت را زیرپا گذارند.

رئیسی در عین این افشاگری تکان دهنده، ادعا کرده گفت که او به عنوان رئیس قوه قضائیه، “در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی ندارد”.

او در عین حال گفت: «در خود قوه قضائیه با مواردی مواجه و متوجه شدیم رشوه‌هایی اخذ شده است که بهت‌آور است؛ از آپارتمان‌های ۶۰۰ متری گرفته تا ویلاهای چهارهزار متری در شمال که در نوع خود کم‌نظیر است.»

رئیس قوه قضائیه افزود: «البته متهمان بازداشت شده‌اند و اموال نامشروع آنها ضبط شده است. وی  جزئیات بیشتری درباره این رشوه‌گیری‌ها ارائه نکرد و در مورد هویت بازداشت‌شدگان نیز سخنی نگفت».

ابراهیم رئیسی در اشاره  غیر مستقیم به رشوه‌گیری‌های “بهت‌آور” در قوه قضائیه  و میراث بر جای مانده از دوران صادق لاریجانی گفت: «وقتی دوره مدیریتی یک عده تمام می‌شود، مدیران بعدی می‌آیند و همه چیز را گردن مدیران قبلی می‌اندازند، در حالی که اگر روابط سالم باشد، نباید شاهد چنین رفتارهایی باشیم.

پس از برکناری آخوند صادق آملی لاریجانی از ریاست قوه قضائیه، و انتخاب ابراهیم رئیسی به جای وی در اولین هفته های ریاست وی اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر او، به اتهام “توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی” بازداشت شد.

اکبر طبری در دوران ریاست هاشمی شاهرودی بر قوه قضائیه ایران نیز مدیرکل امور مالی این قوه بود.