رئیس جمهوری آمریکا اخیرا تحریم های عمده ای را بر گروه تروریستی حزب الله لبنان وضع  کرده است

پرزیدنت ترامپ متمم جلوگیری از تامین مالی بین المللی حزب الله را با امضای خود به قانون ایالات متحده تبدیل کرد

رئیس جمهوری آمریکا اخیرا تحریم های عمده ای را بر گروه تروریستی حزب الله لبنان وضع  کرده است.

این امر همزمان با ادامه فشارها دولت ترامپ به رژیم ایران حامی حزب الله رخ داده است.

پرزیدنت ترامپ در  سخنرانی به مناسبت سی و پنجمین سالگرد بمبگذاری حزب الله در مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت در سال ۱۹۸۳ که منجر به مرگ ۲۴۱ تن از نیروهای آمریکایی ۵۸ صلح بان فرانسوی شد متمم جلوگیری از تامین مالی بین المللی حزب الله را با امضای خود به قانون ایالات متحده تبدیل کرد.

دونالد ترامپ در مراسمی در کاخ سفید گفت برای تفنگداران آمریکایی این مرگبارترین روز بوده است حزب الله که ایران در تاسیس آن نقش محوری داشت و حمایتش تا امروز ادامه داشته است و اگر احیاناً متوجه نشدید ما امروز لطمات بسیاری به ایران می زنیم.

نظامیان حاضر در جلسه که ترامپ  آنها را در آغاز سخنرانی اش با روحیه توصیف کرد در واکنش کف و هورا کشیدند.

ژنرال متیس وزیر دفاع آمریکا ژنرال جان کلی رئیس دفتر ریاست جمهوری و نجات یافتگان حمله سال ۱۹۸۳ در این جلسه حضور داشتند.

تحریم‌های امضا شده در هفته گذشته ادامه تلاش های دولت آمریکا برای هدف گرفتن حزب الله می باشد که ماه فوریه مقام‌های ارشد کاخ سفید از اعمال نخستین مورد تحریم ها علیه حزب الله به عنوان راهی برای فشار بر ایران خبر داده بودند.

وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد شبکه ای از شرکت‌ها و افراد را که در لبنان و دیگر کشورها  در ارتباط با تامین کننده مالی حزب الله مورد تحریم واقع شدند را اعلام کرده است.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه یادآوری کرد طی سال گذشته ما شدیدترین تحریم‌ها را تنها در یک سال بر حزب الله لبنان تحمیل کردیم که سابقه نداشته است. رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد هیچ گروه تروریستی مانند حزب الله چنان دستش به خون آمریکایی‌ها آغشته نیست.